10. 9. 2019

LM: Sparta a Slavia ve středu na půdách soupeře

Oba čeští zástupci v Lize mistryň Sparta a Slavia se ve středu večer představí v úvodních duelech na půdách soupeřů, odvety se hrají za čtrnáct dní v Praze.

Mistrovská Sparta cestuje na Island, kde ji čeká Breidablik. „Na Ligu mistryň se těšíme, je to velká pocta být nasazeným týmem, a pro hráčky i realizační tým je to odměna za celoroční práci. Budeme se snažit v obou utkáních podat, co možná nejlepší výkon a potěšit fanoušky,” řekl na klubovém webu trenér Sparty Bartalský.   

Breidablik je několikanásobný mistr islandské nejvyšší ligy, do hlavní soutěže Ligy mistryň se ale dostal teprve potřetí. „Soupeře máme nastudovaného, sledovali jsme nejen kvalifikační utkání, ale i jejich výkony v islandské lize. Musíme se připravit na agresivnější hru a důrazný fotbal, nikdo nebude šetřit silami. Na Islandu nás čeká utkání na umělé trávě a severské počasí. V posledních dnech jsme do tréninků zahrnuli přípravu na umělé trávě. Na nepříjemné počasí se budeme muset připravit až na místě," uvedl dále trenér letenských na sparta.cz. První utkání se odehraje 11. 9. na stadionu Kópavogsvöllur od 21:15 hodin středoevropského času.

V úterý ráno se na cesty vydala také Slavia, ta má před sebou úvodní duel na půdě skotských Hibernian. „Čeká nás slušně organizovaný tým s rychlým přechodem do útoku, vyznávají důrazný ostrovní fotbal, nechybí jim bojovnost a zarputilost. Budeme se s tím muset vyrovnat a podstoupit řadu osobních soubojů,“ prozradil na slavia.cz trenér Michal Kolomazník.

Utkání je na programu ve středu od 20:45 hodin středoevropského času na stadionu Easter Road. „Určitě se budeme chtít prezentovat naší hrou, navázat na to, na čem pracujeme od začátku sezony. Hrát klidně a kombinovat a snažit se přivézt dobrý výsledek,“ dodal trenér sešívaných.

Liga mistryň 2019/20 - Round of 32
11.9. 20:45 Hibernian – Slavia (Easter Road)
11.9. 21:15 Breidablik – Sparta (Kópavogsvöllur)
25.9. 18:30 Slavia – Hibernian (Eden)
26.9. 18:00 Sparta – Breidablik (Letná)