21. 9. 2022

LM: Sparta na Letné neudržela vedení, Slavia veze výhru 1:0

Sparťanské fotbalistky přivítaly neudržely na Letné vedení a podlehly AS Řím  v prvním měření sil 1:2. Naopak Slavia si veze z půdy islandského Valuru těsnou výhru 1:0. Odvety se hrají za týden.

Na Letné měly první větší příležitost soupeřky, ovšem v 21. minutě nevyužila Greggi zaváhaní letenských a mířila mimo. Podobně se na druhé straně vedlo i domácí Chang. Po půlhodině hry vytáhla skvělý zákrok sparťanská brankářka Chládeková, když vytáhla hlavičku Giacinti na horní tyčku.

Po změně stran šla ovšem do vedení Sparta. Zaváhaní v rozehrávce využily Polcarová a zakončující Lucie Martínková se nemýlila. Navýšit vedení mohla před 1682 diváky Chang, její střelu však brankářka vytáhla.

Brankářka Pražanek Chládeková nadále předváděla dobré zákroky a držela šance na vítězství. Ovšem v 78. minutě již byla na zakončení Bartoli krátká. Italky nakonec rozhodly duel na svoji stranu v samotném závěru, když se prosadila Haavi a AS Řím si tak do odvety odváží lepší výsledek.

„Po prohře nejsou pocity nikdy dobré, ale na výkonu se dá do odvety stavět, holky bojovaly jedna za druhou. Věřím, že ve druhém utkání budeme ještě sebevědomější a efektivnější směrem do ofenzivy a v Římě se popereme o postup,“ uvedl trenér Sparty Martin Masaryk.

„Věděly jsme, že proti tomuto soupeři to bude náročné a chtěly jsme je něčím zaskočit, což si myslím, že se povedlo a byly nervózní. Vedly jsme do 75. minuty a pak dostaly dva smolné góly. Věříme, že na odvetu se připravíme ještě lépe a porveme se o postup,“ sdělila Eliška Sonntagová.

AC Sparta Praha – AS Řím 1:2 (0:0)
51. Martínková – 78. Bartoli, 90. Haavi

Slavia zahájila svoji cestu v boji o postup do základní skupiny Ligy mistryň na Islandu, kde ji hostil Valur Reykjavík. Sešívané šly do vedení po přesné koncovce Kožárové a tento gól byl nakonec jediný. Svěřenkyně trenéra Pitáka si tak vezou do pražské odvety nadějný výsledek.

Valur - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)