15. 11. 2017

LM: Sparta odvetu prohrála a nepostupuje

V odvetném utkání osmifinále Ligy mistryň podlehla Sparta švédskému Linköpingu 0:3 a po úvodní remíze 1:1 tak v evropském poháru končí.

Do odvety lépe vstoupily domácí hráčky a kapitánka Arnth v šesté minutě orazítkovala břevno sparťanské branky. Skóre se měnilo po osmnácti minutách hry, když napřáhla ke střele Hurtig a přesnou trefou poslala švédského mistra do vedení. Největší příležitost Sparty měla Stašková, ale z úhlu zamířila pouze do boční sítě.

Po přestávce se svěřenkyně trenéra Janoty hnaly za vyrovnáním, zahrávaly několik standardních situací, ale potřebnou branku se jim nedařilo vstřelit. Vyrovnávající gól nepadl ani po akci z pravé strany, kdy nakonec zakončovala Raben a skvěle zasáhla brankářka Andersson.

Na druhé straně naopak zahrozila Hurtig, ale Dorsey předvedla dobrý zákrok. Rozhodnout se nakonec podařilo Minde v 78. minutě, kterou po sólové akci vybídla ke skórování Kildemoes. Závěrečná hra va-bank úspěch nepřinesla a v 86. minutě uzavřela na konečných 3:0 Sørensen. Prohra tedy znamená pro Spartu konec v letošním ročníku LM.