1. 9. 2021

LM: Sparta prohrála s dánským Køge

Také Sparta má za sebou úvodní utkání 2. kola letošního ročníku Ligy mistryň, Pražanky v Chomutově podlehly dánským mistryním HB Køge 0:1.

Sparta si zvolila pro domácí utkání Chomutov a od prvních minut byly nebezpečnější soupeřky, které hrozily z rychlých protiútoků. První větší šance však přišla až ve 34. minutě, když brankářka Vaníčková vychytala Fitzgerald a následně Carusa orazítkovala břevno. Zanedlouho postupovala s míčem Lucie Martínková, posunula míč do středu na Sonntagovou, ale její zakončení bylo na poslední chvíli zblokováno.

Po změně stran zůstával bezbrankový stav, až v 73. minutě se křižnou ranou prosadila střídající Kramer a poslala Køge do vedení. Mohlo být ještě hůře, ale Nilesen o pár minut později trefila opět pouze břevno sparťanské branky. Pražanky si výraznější šanci nevypracovaly a jednogólové vítězství si tak do odvety odváží dánské mistryně.

„Chyběla nám tam taková ta předfinální přihrávka, kdyby se z toho dalo zakončit. Netuším, zda jsme v druhém poločase vůbec měly přímou střelu na branku, a když nevystřelíme, tak nemůžeme dát gól,“ hodnotila první utkání Markéta Ringelová.

Duel shrnul i trenér Sparty Martin Masaryk. „Ze začátku zápasu jsme byli trochu nervózní, dělali zbytečné chyby, nepřesné přihrávky a tím jsme soupeře postavili na nohy. Takové chyby nemůžeme dělat při naší rozehrávce. Soupeř se chytil, vycítil šanci, měl mnoho standardních situací v prvním poločase, kdy nás podržela naše brankářka Vaníčková. Po přestávce jsme se snažili uklidnit, hrát jednodušší fotbal, ale šlo to jen po pokutové území a nevytvořili si tolik šancí, kolik bychom chtěli. Dnes byl soupeř o gól lepší, ale věřím, že si to dobře zanalyzujeme a druhý poločas je před námi, nikdo neskládá zbraně, jdeme do zvrátit a poprat se o postup,“ sdělil.

Odveta se v Køge hraje za týden, ve středu 8. září od 18 hodin. Hraje se systémem play-off, pravidlo o vstřelených gólech na hřišti soupeře bylo zrušeno, vítězky dvojutkání postupují do základních skupin, které se odehrají poprvé v historii.