19. 9. 2022

LM: Sparta ve středu na Letné hostí AS Řím, Slavia míří na Island

První ze dvou utkání druhého kola Ligy mistryň mají před sebou obě pražská „S“. Sparta ve středu na Letné přivítá AS Řím, Slavia začne proti islandskému Valuru v Reykjavíku. Odvety se hrají za týden.

Spartu i Slavii čekají boje o postup do základní skupiny Ligy mistryň. Ve druhém kole mají před sebou dvě utkání, ve kterých se rozhodne o postupujícím do hlavní fáze soutěže mezi šestnáct nejlepších celků.

Sparťanky ve středu od 18:30 hodin přivítají na Letné italský AS Řím. S losem byla Eliška Sonntagová spokojená. „AS Řím jsem si přála dostat, což se nakonec stalo. Víme, že to budou těžké zápasy, je to velmi kvalitní soupeř, ale myslím si, že italský styl fotbalu by nám mohl sedět. Věřím, že se nám to podaří a zvládneme postoupit dál,“ uvedla po losu.

Slavia začne svoji misi na půdě soupeře, také ve středu od 19 hodin českého času. Sešívané čeká dvojutkání s islandským Valurem. „Na reprezentační úrovni jsme s Islandem nedávno hrály, takže přibližně víme, jakým stylem hrají. Bude to určitě hodně bojovné, ale věřím, že se na ně dobře připravíme,“ sdělila slávistka Tereza Krejčiříková.

2. kolo Ligy mistryň 2022/23 – 1. utkání
21.9. 18:30  AC Sparta Praha – AS Řím (Letná)
21.9. 19:00  Valur - SK Slavia Praha (Hlíðarendi-Reykjavík)

2. kolo Ligy mistryň 2022/23 – 2. utkání
28.9. 15:00  SK Slavia Praha – Valur (Xaverov)
29.9. 14:30  AS Řím – AC Sparta Praha (Estadio Tre Fontane-Řím)