12. 9. 2018

LM: Sparťanky jedou z Nizozemska bez bodu

Úvodní utkání Ligy mistryň sparťankám výsledkově nevyšlo a Ajaxu podlehly na jeho půdě 0:2. Odveta Round of 32 se hraje za čtrnáct dní v Praze.

První polovina úvodního dějství zastihla v lepší formě domácí Ajax, Pražanky srovnaly krok až postupně. Největší příležitost prvního poločasu měla Andrea Stašková, ale svoji střelou jen orazítkovala horní tyčku domácí branky.

Hned po přestávce nebezpečně zakončovala Irena Martínková, do vedení však šel vzápětí nizozemský tým. Chybu ve středu hřiště dovedla sólem ke gólu Salmiová. Letenský celek se snažil o vstřelení branky, ale radovaly se opět domácí fotbalistky. Trestný kop Zeemanové zapadl od zadní tyče do sítě, brankářka Pižlová se natahovala marně.

I v dalších minutách zůstaly velké šance Sparty bez využití, a tak utkání skončilo výhrou Ajaxu 2:0. Odveta se hraje ve středu 26. září od 18 hodin v Generali Areně na Letné.

AFC Ajax – AC Sparta Praha 2:0 (0:0)