26. 9. 2019

LM: Sparťanky končí, prohrály i v odvetě

Sparťanské ženy nenapodobily svého pražského rivala, i doma podlehly islandskému Breidabliku, tentokrát 0:1 a do další fáze Ligy mistryň nepostupují.

Utkání na Letné příliš fotbalové krásy nepobralo, sparťankám se nedařilo najít recept na obranu soupeřek. Největší šanci si vypracovala po dvaceti minutách Burkenroadová, hostující brankářku však nepřekonala, před přestávkou pak Lucie Martínková hlavičkou mířila pouze do tyče.

Po změně stran se již letenské fotbalistky radovaly, ale trefa Lucie Martínkové nebyla pro sporný ofsajd uznána. Naopak šly do vedení Islanďanky, když v 55. minutě rozvlnila síť Thorvaldsdóttirová. Pražanky hrály v křeči a nedokázaly si vytvořit výraznější příležitosti k vyrovnání či k potřebnému otočení výsledku. Využít se nepodařilo ani zaváhání brankářky osm minut před koncem, a tak Sparta po druhé prohře v letošním ročníku Ligy mistryň končí.

AC Sparta Praha – Breidablik Kópavogur 0:1 (0:0)