7. 11. 2017

LM: Sparťanky ve středu doma, Slavia míří na Island

Oba české celky Slavia i Sparta se dostaly v letošním ročníku Ligy mistryň mezi nejlepších šestnáct týmů této soutěže. Nyní je ve středu a ve čtvrtek čekají první osmifinálové duely.

Na domácí půdě začíná Sparta, které ve středu přivítá na Letné švédského mistra Linköpings FC. Svěřenkyně trenéra Janoty přešly snadno do osmifinále díky dvěma výhrám s řeckým PAOK, nyní je však čeká těžší oříšek. „Soupeř je to velmi kvalitní. I letos vede švédskou ligu s náskokem 6 bodů. V minulém kole Ligy mistryň postoupili přes kyperský Limassol, který také svou kvalitu má. Jedná se o technicky a silově vybaveného soupeře, který má však i své slabiny. Individuality tam určitě jsou, otázkou je jak jsou na tom zdravotně, protože některé z hráček, patřících k oporám, moc nenastupovaly," uvedl trenér Janota pro web sparta.cz.

Letenský výběr je v osmifinále poprvé od sezóny 2012/13 a tomuto švédskému soupeři dvakrát podlehl v sezóně 2010/11. Linköping vyhrál letošní ročník domácí ligy, který se hraje systémem jaro-podzim a zajistil si tak účast v dalším ročníku LM. „Objektivně musíme vidět a přiznat to, že nejsme papírovými favority tohoto utkání. Což však neznamená, že ho nechceme zvládnout a odehrát dobře. Chceme se sportovně poprat o dobrou výchozí pozici do venkovního utkání. Neinkasovat, držet soupeře co nejdéle bez vstřelené branky a zaměstnávat jeho obranu a branku - nebo branky - naopak vstřelit. Nebude to jednoduché dvojutkání, ale nedáme svou kůži lacino,“ pokračoval trenér letenských fotbalistek.

Permanentkáři Sparty mají vstup zdarma, běžné vstupné na utkání činí 50 Kč. Duel bude možné také sledovat živě na sparťanském YouTube kanálu. „Jsme velmi rádi, že můžeme hrát na hlavním stadionu. Je to pro nás všechny zážitek a ocenění naší společné práce. Doufám, že v minulém utkání jsme si i trochu zvykli na prostředí a atmosféru letenského stadionu, vstřebali nějakou nervozitu a v nadcházejícím utkání budeme klidnější a vice sebevědomí, že hrajeme doma,“ uzavřel Janota.

Slavia zahájí osmifinálová klání na Islandu, ve čtvrtek ji čeká mistrovský Stjarnan. Pražanky na úvod soutěže dvakrát porazily běloruský Minsk, proti islandskému soupeři jsou papírovým favoritem. Stjarnan se mezi šestnáct nejlepších celků podívá poprvé v historii, postoupit dokázal přes Rossiyanku. V letošní sezóně však skončil islandský tým až na čtvrtém místě, Slavia by chtěla projít do čtvrtfinále po roční pauze.


08.11. 18:00 AC Sparta Praha - Linköpings FC (Generali Arena)
09.11. 19:00 Stjarnan - SK Slavia Praha (Samsungvöllur)

15.11. 18:00 Linköpings FC - AC Sparta Praha (Liköping Arena)
16.11. 18:30 SK Slavia Praha - Stjarnan (Eden Aréna)

foto: Ladislav Pilař