8. 12. 2020

LM: Sparťanky ve středu hostí Glasgow, Slavia se představí ve Florencii

Oba české zástupce čeká v Lize mistryň vstup do prvního kola. Sparta v Chomutově přivítá Glasgow City, Slavii poměří v Itálii síly s Florentinou. Staškova s Juventusem jde na silný Lyon, Voňková s Ajaxem hostí mnichovský Bayern.

Netradičně až v prosinci začíná hlavní fáze Ligy mistryň, ve které opět nechybí ani dva čeští zástupci. První se představí sparťanky, které v Chomutově čeká ve středu duel se skotským mistrem Glasgow City. „Myslím si, že z možných soupeřů, které jsme mohli dostat, je Glasgow po sportovní stránce nepřijatelnější los. Ale je třeba si uvědomit, že je to čtrnáctinásobný skotský mistr a čtvrtfinalista loňského ročníku. Nečeká nás nic lehkého," uvedl hned po losu trenér Sparty Martin Masaryk.

Slavia začne ve čtvrtek v italské Florencii, vršovický tým má před sebou utkání s Fiorentinou. „Je to zkušený tým, který je počtvrté v řade v LM. Nečeká nás v naší situaci nic jednoduchého. Máme před sebou náročná utkání, přesto holkám jako vždy věřím,“ řekl trenér sešívaných Michal Kolomazník, který upozornil, že oba české celky nemají herní praxi, když byla domácí soutěž přerušena.

V Lize mistryň se představí také další dvě české reprezentantky. Staškovou s Juventusem čeká favorizovaný Lyon, Voňková s Ajaxem jde na Bayern.

09.12. 15:00 Sparta – Glasgow City (Chomutov, živě ČT sport)
09.12. 15:00 Juventus – Lyon
10.12. 14:00 Fiorentina – Slavia (živě facebook.com/acfwomens)
10.12. 18:00 Ajax - Bayern

Kompletní program - UEFA.com