16. 12. 2020

LM: Sparťanky zvítězily i ve Skotsku a postupují do osmifinále

Sparťanky cestovaly do Skotska k odvetnému utkání Ligy mistryň s výhrou 2:1 z domácí půdy a své utkání zvládly i v Glasgow. City Pražanky porazily 1:0 a postupují do osmifinále.

Letenský výběr začal velmi dobře, Lucie Martínková hned v sedmé minutě využila špatné rozehrávky domácích fotbalistek a Sparta šla rychle do vedení. I přes zlepšenou hru ostrovanek do přestávky jiný gól nepadl a svěřenkyně trenéra Masaryka těsně vedly.

I vstup do druhého dějství vyšel lépe Pražankám, střelu nepokojové kryla brankářka Alexander. Následně ale domácí hráčky zatlačily Spartu na vlastní polovinu, které se nedařilo udržet míč. Z ojedinělé šance mohla druhý gól přidat Lucie Martínková, rychlý protiútok ale nezakončila příliš razantně. Sedm minut před střílela i Pochmanová, opět jen do náruče brankářky.

Sparťanky dohrávaly poslední minuty utkání bez vykartované Nepokojové, navíc v 89. minutě zahrála v pokutovém území rukou Ondrušová, ale brankářka Sloupová z penalty kapitánku Ross vychytala. Nakonec tedy mohla Sparta slavit těsnou výhru a zároveň postup. Los osmifinále proběhne 16. února příštího roku.

„Zápas byl nervózní, domácí fotbalistky nám znepříjemňovaly každou minutu na hřišti. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo vyhrát oba zápasy a postoupit mezi 16 nejlepších v Evropě. Je to pro nás sen, který pokračuje dále,“ řekl trenér Pražanek Martin Masaryk.

„Od začátku jsem věřil mým děvčatům, že Glasgow, i když je to nasazený tým, je hratelný soupeř. Ochotou pracovat jedna za druhou se nám to podařilo zvládnout. Děkuji děvčatům a všem lidem v realizačním týmu za odvedenou práci," chválil tým.

Glasgow City – Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka:
7. Martínková L.
první utkání 1:2, postupuje Sparta

Ve středu čekalo také odvetné utkání na Ajax Amsterdam, za který odehrála v základní sestavě 72. minut Lucie Voňková. Proti svému bývalému týmu ale česká útočnice se svými spoluhráčkami nestačily a v Německu prohrály 0:3. Do dalšího kola tedy postupuje po dvou výhrách Bayern.

Bayern – Ajax 3:0 (1:0)
1. Beerensteyn, 47. Schüller, 69. Lohmann (pen.)
první utkání 1:3, postupuje Bayern