4. 10. 2017

LM: Ženy Sparty i Slavie vyhrály

Úvodní utkání round of 32 letošního ročníku Ligy mistryň oba české kluby zvládly. Sparta porazila jasně 5:0 PAOK, Slavia si veze tři body z Minsku.

Sparťanky cestovaly k prvnímu duelu do Řecka a do vedení je dostala ve 14. minutě Irena Martínková. Před přestávkou nejdříve trefila Nepokojová tyčku, v nastaveném čase prvního poločasu se však Pražanky radovaly podruhé. Opět se po rohovém kopu hlavou se prosadila Irena Martínková.

Po změně stran nahrávala v 61. minutě Stašková před branku Halinen a pro finskou reprezentantku nebyl problém zvýšit vedení letenského týmu na 3:0. V závěru se Sparťanky radovaly ještě dvakrát, nejdříve se prosadila střídající Kladrubská a svoji třetí branku v utkání dala Irena Martínková. Sparta tedy úvodní duel zvládla s přehledem a do odvety si odváží pětibrankový náskok.

FC PAOK – AC Sparta Praha 0:5 (0:2)
Branky: 14. a 45.+1, a 87. Martínková I., 61. Halinen, 82. Kladrubská
Podrobnosti o utkání
11.10. 18:00 AC Sparta Praha – FC PAOK (Generali Arena)

Druhý český zástupce a úřadující mistr Slavia nastoupila proti Minsku na umělé trávě domácího klubu. Pražankám se dařilo a skóre v Bělorusku otevřela v 28. minutě nejlepší střelkyně loňského ročníku 1. ligy žen Kateřina Svitková.

Po změně stran se podařilo domácímu Minsku vyrovnat, po hodině hry se prosadila Khimich. Čtvrt hodiny před koncem však Slavia zahrávala rohový kop, Svitková našla Cahynovou a ta hlavou vrátila českým mistryním vedení. Třetí branku sešívaných přidala Divišová a Slavia tak má dobrou pozici před domácí odvetou.

FC Minsk – SK Slavia Praha 1:3 (0:1)
Branky: 60. Khimich - 28. Svitková, 74. Cahynová, 80. Divišová
11.10. 18:30 SK Slavia Praha – FC Minsk (Eden Arena)