15. 4. 2018

Lokomotiva Brno remizovala v Hradci a TOP4 ji těsně unikla

V posledním kole základní části 1. ligy žen přivítal Hradec Králové Lokomotivu Brno, která si v případě výhry mohla zajistit postup do TOP4. Duel skončil remízou 1:1 a na oba celky tak čeká boj o záchranu. Dále Slavia přehrála Plzeň, Slovácko porazilo Liberec a Sparta zvítězila na Dukle.

V Hradci Králové se od začátku více dařilo domácím fotbalistkám a největší nebezpečí pro branku soupeře představovala Danihelková. Nejdříve její pokus z trestného kopu krotila brankářka Suškevičová, po jejím dalším zákroku domácí útočnice nestačila usměrnit přesně míč a zamířila pouze do tyče brněnské branky.

Danihelková neskórovala ani po čtvrthodině hry po rychlém brejku, kdy těsně minula branku. Východočešky šly do šaten nakonec přeci jen spokojenější, po rychlé akci se prosadila po přihrávce Hýlové Bulavová a Hradec zaslouženě vedl.

Po změně stran se však role vyměnily a lepším celkem byly hráčky brněnské Lokomotivy. V 60. minutě se již radovala Tereza Pušková, její branka však nebyla uznána pro ofsajd. O sedm minut později mohla vyrovnat Ganiecová, v dobré pozici však minula branku.

Vyrovnání tak přišlo až třináct minut před koncem hrací doby. Zakončení Haklové brankářka Vršatová jen vyrazila a Anna Pušková byl u míče první a dorazila jej do branky. Poslední minuty duelu byly ještě vyhrocenější než celý průběh, k vidění však bylo už jen několik faulů a branku již diváci neviděli. Lokomotiva Brno se tak potřebné výhry nedočkala a na oba celky tak v nadstavbové části čeká boj o záchranu.

FC Hradec Králové - Lokomotiva Brno H. H. 1:1 (1:0)
36. Bulavová – 77. Pušková A.

V utkání Slavie s Plzní byly velkým favoritem domácí fotbalistky, což také svěřenkyně trenéra Medynského potvrdily. Na vysoké výhře 8:1 se dvěma góly podílela Szewieczková, Pražanky půjdou do nadstavbové části z první místa a náskokem pěti bodů před druhou Spartou. Plzeň se nakonec těsně pobojovala do TOP4 a má zajištěnu záchranu.

Na Širůchu přivítalo Slovácko hráčky Slovanu Liberec a i tady vyhrál domácí favorit. Moravačky rozhodly o výhře již v prvním poločase, když se trefily Michaela Dubcová, Sedlačíková a Fabová. Slovácko je tedy třetí se čtyřbodovou ztrátou na Spartu, před Plzní má však osmnáctibodový náskok.

V posledním duelu se na stadionu SK Prosek střetly dva pražské týmy Dukla a Sparta. Letenský tým nastoupil poprvé pod vedením staronového realizačního týmu, jehož jádro tvoří bratři Žovincové. Spartu do vedení dostala Ringelová, další branky přidaly Strom, Burkenroad a Stašková.