5. 7. 2017

Lokomotiva Brno zahájila letní přípravu

Jako první zahájil letní přípravu nováček nejvyšší soutěže žen Lokomotiva Brno Horní Heršpice. Jihomoravský celek hlásí první posily, další hráčky jsou v jednání.

Svěřenkyně trenéra Lodera se poprvé sešly v úterý 4. července. „Budeme trénovat čtyřikrát týdně, na konci července odjíždíme na soustředění do Polska, kde sehrajeme dva přátelské zápasy. Chceme se zaměřit na fyzičku, ale stejně jako v zimě, bude celá příprava s míčem. Dále chceme pracovat na herním systému, kterým se chceme prezentovat a hráčky se musí sehrát. V přípravě máme sedm přátelských utkání, takže věřím, že to nebude problém,“ uvedl trenér Jihomoravanek.

Nováček soutěže zaznamenal také pohyby v kádru, další posílení se chystá. „Do týmu přišla již během jara brankářka Bednaříková ze Slovácka a nyní také Vojtková. Také jsme získali Soquessu ze Zbrojovky a Fojtíkovou z Baníku Ostrava. Z dorostenek je v týmu Skaláková, zapojeni dalších dorostenek se bude odvíjet od dalšího posílení, pokud se podaří zrealizovat rozjednané příchody. Věřím, že do přípravy se zapojí ještě další čtyři hráčky, které budeme případně řešit během července. Pokud by se podařilo zrealizovat přestup všech, byl bych spokojený. Z kádru neodešel nikdo, v rekonvalescenci bude ještě celý podzim Velebová a uvidíme, zda stihne začátek přípravy Peschelová, která se zranila na jaře v Pardubicích,“ prozradil trenér Lokomotivy Tomáš Loder.

Na zkoušku do Brna míří slovenské dorostenky. Z FC Nitra Michaela Turacová (2002) a Petra Garajová (2002), ze Spartaku Trnava Natalia Cepková (2002) a z Tatranu Prešov Stela Semanová (2001). V jednání je příchod Viktorie Kovalíkové z MFK Ružomberok (2002).

Plán letní přípravy všech týmů 1. ligy žen naleznete zde