23. 11. 2018

Los kvalifikace ME WU19 a WU17

V pátek dopoledne proběhlo losování kvalifikace ME pro obě dorostenecké kategorie WU19 a WU17. Devatenáctku čeká těžké Německo, mladší kolegyně jdou proti Francii. 

Reprezentace žen do 19 let v letošní první fázi kvalifikace skončila ve své skupině druhá za vítězným Norskem a pro losování byly zařazeny do třetího koše. Los byl však nemilosrdný a mladé Češky čeká jeden z nejtěžších soupeřů, sousední Německo. Na finálový turnaj postoupí pouze sedm vítězů kvalifikačních skupin, pořádající Skotsko má účast automatickou.

„Jasným favoritem je Německo, ostatní týmy jsou relativně vyrovnané. Každé utkání začíná za stavu 0:0, je důležité nemluvit o tom, že Němky jsou těžké, to každý ví, my musíme tvrdě společně pracovat a na jaře se pokusit přijet do Německa v té nejlepší formě. Celé hnutí ženského fotbalu máme čtyři měsíce na to, abychom se co nejlépe připravili,“
 konstatoval po losu trenér Jiří Saňák.

Los elitní fáze kvalifikace ME 2018/19 WU19:
Skupina 1:
Německo, Rakousko, Česká republika, Řecko
Termín: 3.4., 6.4. a 9.4. 2019 (Německo)

Proběhl i los první fáze kvalifikace ME pro následující 2019/20. Před losem byly české reprezentantky ve druhém koši. Svěřenkyně trenéra Saňáka čeká Finsko, Faerské ostrovy a Litva.

„Cíl je jasný postup. Nemůžeme si dát jiný cíl, letos jsme v přípravě Finky jednou vysoko porazili a jednou remizovali, myslím, že jsme favorite. Nejdůležitější je však společná práce na zlepšování našich hráček k větší konkurenceschopnosti,“ řekl k losu Saňák.

Los základní fáze kvalifikace ME 2019/20 WU19:
Skupina 2: 
Finsko, Česká republika, Faerské ostrovy, Litva
Termín: 2.10., 5.10. a 8.10. 2019 (Finsko)

Také reprezentace žen do 17 let má před sebou elitní fázi kvalifikace, tým trenéra Matejky postoupil také z druhé příčky a před losem byl ve třetím koši. I na finálový turnaj této kategorie postupují pouze vítězky sedmi kvalifikačních skupin, které doplní pořádající Bulharsko.

„Los elitní fáze je těžký, ale rozhodně hratelnější než u starší kategorie. Francie i Portugalsko svoji kvalitu jistě mají, nicméně ve dvou posledních utkáních jsme byli úspěšnější a i přes Francií jsme v nedávné minulosti postoupili. Pokud budou hráčky z klubů dobře připraveny a vyhnout se jim zranění, která nás trápila celou loňskou sezónu, šance na postup je. Ale nebude to nic jednoduchého,“ sdělil k losu elitní fáze trenér Milan Matejka.

Los elitní fáze kvalifikace ME 2018/19 WU17:
Skupina 5: 
Francie, Portugalsko, Česká republika, Severní Irsko 
Termín: 23.3., 26.3. a 29.3. 2019 (Portugalsko)

Pro losování první fáze pro další ročník byla česká reprezentace v prvním výkonnostním koši, a tak bude opět favoritem ve své skupině. Do elitní fáze postoupí dva nejlepší celky skupiny.

„Los první fáze je velmi příjemný, všechny týmy ve skupině výkonnostně převyšujeme. Potvrdila se výhoda, být losován z prvního koše,“ uzavřel Matejka.

Los základní fáze kvalifikace ME 2019/20 WU17:
Skupina 8: Česká republika
, Srbsko, Ukrajina, Gruzie
Termín: 20.10., 23.10. a 26.10.2019 (Srbsko)