30. 9. 2019

Los LM: Do Edenu dorazí Arsenal

Pondělní los určil ženám Slavie soupeře v osmifinále letošního ročníku Ligy mistryň, kterým bude londýnský Arsenal. Pražanky začnou na domácí půdě.

Slavia si v úvodním kole dvakrát poradila se skotskými Hibernian, pondělní los jim určil ostrovanky i pro další fázi soutěže. S Arsenalem se utkají Pražanky nejdříve na domácí půdě 16.-17. října, odveta je na programu 30.-31. října.

Arsenal letos v LM zatím neinkasoval, dvakrát porazil Fiorentinu 4:0 a 2:0. „Nemůžu se dočkat, až přivítáme v Edenu Arsenal. Jsem strašně šťastná, že jsme konečně dostaly tým z Anglie a jsem zvědavá, jak v této konfrontaci uspějeme. Věřím, že doma na nás přijde spousta fanoušků a poženou nás! Bude to neskutečná jízda! Už aby to bylo," řekla k losu pro slavistickenoviny.cz nadšená Kateřina Svitková.

Slavii byla při losu nasazena, lehký soupeř ji ovšem nečeká. „Tentokrát k nám los moc milosrdný nebyl! Anglická liga šla velice nahoru a Arsenal je momentálně první, což mluví samo za sebe. Jsou favoritem, ale před námi všemi stojí obrovská výzva," uvedl trenér sešívaných Michal Kolomazník.