16. 2. 2021

Los LM: Sparta změří síly s PSG

Úterní los osmifinále Ligy mistryň určil Spartě silného soupeře. Pražanky čeká v první polovině března dvojutkání s vedoucím týmem francouszké ligy Paris Saint-Germain.

Letenský tým se dostal mezi šestnáct nejlepších týmů soutěže po dvou výhrách nad Glasgow City. Při úterním losování nebyla Sparta nasazená, a měla tak jistotu velmi zvučného a silného soupeře. Nakonec se svěřenkyně trenéra Martina Masaryka střetnou s Paris Saint-Germain.

„Pro takové zápasy a momenty děláme fotbal. Určitě to bude nesmírně náročný dvojzápas, na který se už dnes všichni těšíme. Paris Saint-Germain je top tým, aktuálně je na prvním místě francouzské ligy s pouhými dvěma inkasovanými góly. S takovým soupeřem se možná střetneme jen jednou za život. Věřím, že mé hráčky a všichni lidé ve Spartě udělají pro úspěch v tomto dvojzápase maximum,“ komentoval los pro sparta.cz trenér Martin Masaryk.

Pařížský klub prošel do osmifinále přes polský Górnik Leczna, v loňském ročníku se dostal do semifinále a v sezonách 2014/15, 2016/17 skončil druhý. „PSG jsem si přála, ráda si zahraji proti takovému klubu, vždycky to byl můj sen,“ uvedla záložnice Aneta Pochmanová. Stejné přání měla před losem i Anna Dlasková. „Vždy byl můj sen si zahrát proti takovému soupeři a teď mám možnost si to splnit,“ uvedla.

První utkání odehrají Pražanky na domácí půdě 3. - 4. března, odveta je na programu o týden později 10. - 11. března ve Francii.

AC Sparta Praha - Paris Saint-Germain FC
3. - 4. března

Paris Saint-Germain FC – AC Sparta Praha
10. - 11. března

kompletní los - UEFA.com