15. 10. 2020

Lucie Martínková na čele tabulky střelkyň

1. liga žen je po sedmi kolech v polovině základní části. Nejvíce branek zatím nastřílela sparťanka Lucie Martínková, následována slávistkou Terezou Kožárovu a spoluhráčkou Anetou Pochmanovou.

Lucie Martínková vede tabulku střelkyň, v úvodních sedmi kolech nastřílela neskutečných dvacet branek. „V první řadě bych zmínila, že je to práce celého týmu. Jsme skvěle připravené od realizačního týmu a práce na hřišti v zápasech je o to snazší,“ uvedla. 

Daří se jí více než v minulých sezonách. „Těch faktorů, které to ovlivňují, je více. Dobra kondiční příprava, kdy jsem absolvovala celou letní přípravu a netrápilo mě po dlouhé době žádné zranění, potom změna postu. Já jsem útočník a na hrotu se také cítím nejlépe. Věřím, že tam jsem i nejvíce platná pro tým,“ prozradila Martínková.

Podobný gólový průměr jistě nebude lehké udržet. „Neustále je to o tvrdé práci,“ řekla jasně. Zkušená útočnice také uvedla, kterých branek si cenní nejvíce. „Rozhodně si nejvíce cením gólů v derby. Tyto zápasy jsou specifické a vždy mají úplně jiný náboj. Tam se taky povedla nejhezčí trefa z trestného kopu,“ sdělila nejlepší střelkyně Lucie Martínková.

Nejlepší střelkyně po 7. kole 1. ligy žen 2020/21

20 Martínková Lucie (Sparta) 
13 Kožárová Tereza (Slavia) 
8 Pochmanová Aneta (Sparta) 
6 Dvořáková Eliška (Slovácko) 
  Mrázová Miroslava (Plzeň) 
4 Novotná Simona (Pardubice)
  Ringelová Markéta (Sparta)
  Sonntagová Eliška (Sparta)
  Szewieczková Tereza (Slavia)
  Veselá Denisa (Slavia)


Lucie Martínková vybrala za svůj nehezčí gól trefu z trestného kopu v 78. minutě derby pražských "S":