15. 7. 2021

Lucie Martínková nejlepší střelkyní sezony

Nejlepší střelkyní 1. ligy žen se za sezonu 2020/21 stala Lucie Martínková ze Sparty, která vsítila neskutečných 37 gólů. Druhá příčka patří Tereze Kožárové ze Slavie, třetí skončila Aneta Pochmanová ze Sparty.

Lucie Martínková se v sezoně radovala ze 37 přesných zásahů. Nejlepší střelkyně uplynulého ročníku dala 26 branek v základní části a 11 gólů si nechala na nadstavbovou část. A právě nadstavbová část nakonec rozhodla o jejím vítězství, kdy se dostala před původně vedoucí Terezu Kožárovou ze Slavie, která nakonec ztratila pouhé tři góly. Třetí místo patří Anetě Pochmanové, která rozvlnila síť čtrnáctkrát.

„Celou sezonu to byla neskutečná jízda, kterou jsme si všichni užívali. Pracovali jsme na 100%. S tím přicházela vítězství a chuť pracovat ještě intenzivněji, abychom uspěli a splnili si náš cíl - vyhrát titul. Máme skvělou partu a pro mě osobně je to druhá rodina," uvedla nejlepší střelkyně sezony, která si na Letné převzala cenu z rukou sekretáře soutěží žen FAČR Zdeňka Mužíka.

Útočnice letenského klubu vstřelila osm hattricků, z čehož se dokonce dvakrát jednalo o její pětigólové zápasy. „K prvnímu místu v tabulce střelců můžu říct jen jedno velké díky celému týmu, protože je to zásluha nás všech. Takže ještě jednou díky trenérům, celé naší zdravotní divizi, managementu a nejlepším spoluhráčkám," poděkovala Lucie Martínková.

Nejlepší střelkyně – 1. liga žen 2020/21
37 - Martínková Lucie (AC Sparta Praha)
34 - Kožárová Tereza (SK Slavia Praha)
14 - Pochmanová Aneta (AC Sparta Praha)
11 - Divišová Petra (SK Slavia Praha)
11 - Růžičková Kristýna (FK Pardubice)