16. 4. 2020

Markéta Ringelová první trénink sledovala za keřem

Ve druhém on-line rozhovoru na instagramu ženského fotbalu si fotbalista Jakub Podaný povídal se záložníci Sparty a české reprezentace Markétou Ringelovou.

Česká záložnice je dcerou bývalého prvoligového fotbalisty Josefa Ringela. „Nebylo to úplně tak, že by mě taťka vzal za ruku a hele, tady jdeme na trénink. Od malička jsem trávila čas na stadionech, protože jsme jezdili s taťkou jako podpora. Víkendy s rodinou jsme tedy trávili na fotbale na jeho zápasech. Fotbal byl od malička součástí mého života,“ řekla.

Markéta se ovšem k návštěvě prvního tréninku dlouho odhodlávala. „Vyzkoušela jsem mnoho sportů, ale v té době se mi moc nechtělo mezi cizí lidi. Fotbal kolem mě vyloženě nikdo nehrál. Až jednou jsem se rozhodla, že na trénink pojedu a sedla na kolo. Věděla jsem, že tam ten trénink mají, schovala jsem se za keřem a pozorovala je. Kdo tam přijde za lidi, za trenéry, za holky. Nakonec jsem sebrala kuráž a vyrazila za nimi,“ prozradila své začátky.

Markéta Ringelová je jednou z hlavních tváří kampaně #holkytaky. „Já to pojala tak, abychom zviditelnili více ženský fotbal, dostali do podvědomí lidí, medializovali ho a bylo o nás více slyšet,“ uvedla. Jedním z hesel je, že jsou fotbalistky hrdinky, je tomu tak? „Celkově život fotbalistky na této úrovni je náročný. Někdo u toho pracuje, někdo studuje. Odstěhujete se od rodiny, obětujete tomu třeba pracovní kariéru. Věnujeme tomu strašně moc, abychom mohly být na každém tréninku, jezdit s reprezentací, jezdit na LM a podobně. Díky tomu asi nějaké hrdinky být můžeme,“ dodala na závěr česká záložnice.

Záznam celého povídání jsme pro Vás umístili na náš youtube kanál.