12. 5. 2017

ME WU17: Ve finále se představí soupeři Češek

Nedělní finále mistrovství Evropy žen do 17 let bude mít předpokládané složení, představí se dva největší favorité. Pětinásobné vítězky z Německa vyzvou Plzni v boji o vítězství Španělsko, to triumfovalo třikrát. V rámci finále je připraven pro diváky bohatý doprovodný program.

Cestu do nedělního finále mělo nakonec snadnější Španělsko, které v dopoledním semifinále nastoupilo proti Nizozemsku. Svěřenkyně trenérky Isové v utkání dominovaly hned od počátku a brzo šly do vedení, když se z pokutového kopu nemýlila Carla Piqueras Bautistová.

Druhou branku přidala před přestávkou Claudia Pinaová, která obešla i brankářku a zakončovala do odkryté branky. Po přestávce střelkyně druhé branky mířila jen do boční sítě, ale potvrdila tak dominanci Španělska v tomto utkání. Nizozemky, vítězky skupiny B, se nedostaly ani k jedné střele, a tak ve finále uvidíme počtvrté za sebou Španělsko.

Semifinále ME WU17, Domažlice
Nizozemsko – Španělsko 0:2 (0:2)
Branky:
5. Piqueras Bautistová, 34. Pinaová

V podvečerním semifinále viděli diváci velkou zápletku. Dosud suverénní Němky nastoupily proti Norsku a Seveřanky se dostaly v sedmé minutě do vedení, když rychlou akci pohotově zakončila Olaug Tvedtenová. Norky byly v prvním dějství aktivnější, proti navýšení skóre byla konstrukce branky příbramského stadionu.

Po přestávce se obraz hry otočil a lepším týmem bylo Německo, které po čtyřech minutách dokázalo vrovnat zásluhou přesné hlavičky kapitánky Sydney Lohmannové. Do závěrečné hvizdu se však Norky dokázaly ubránit a rozhodnout tak musely pokutové kopy. Po třech sériích vedly Norky již o dvě branky, nakonec se však radovaly Němky z výhry 3:2.

Semifinále ME WU17, Příbram
Německo – Norsko 1:1 (3:2pen.)
Branky:
44. Lohmannová - 7. Tvedtenová


FINÁLE: 14.05.2017 18:30 Španělsko - Německo (Plzeň) - živě Eurosport 

PROGRAM ŠAMPIONÁTU a VÝSLEDKY najdete také v sekci ME WU17