18. 4. 2022

Měsíc do losu základních skupin ME WU19

Přesně za měsíc, tedy 18. května, bude v rámci slavnostního ceremoniálu v Ostravě rozlosován finálový turnaj mistrovství Evropy hráček do 19 let, který od 27. června do 9. července hostí Moravskoslezský kraj.

Český tým, vedený trenérem Janem Navrátilem, má jako pořadatelská země účast zajištěnou. Vedle něj bude v osudí dalších sedm zemí. Turnaj se uskuteční v Ostravě (Vítkovice, Bazaly), Karviné, Opavě a Frýdku-Místku.

Turnaj odstartuje v pondělí 27. června, finálový duel je na programu v sobotu 9. července na stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

Šampionát elitních ženských týmů v kategorii U19 se uskuteční po tříleté odmlce, v letech 2020 a 2021 byl zrušen kvůli pandemii koronaviru.

Českou reprezentaci na ME doplní týmy, které úspěšně zvládly kvalifikační cyklus: Francie, která ovládla poslední turnaj v roce 2019, Německo, se šesti tituly nejúspěšnější tým historie, Anglie, Itálie, Španělsko a Švédsko.

Poslední účastník ME bude znám až 15. května a vzejde z konfrontace Rakouska, Norska, Bulharska a Ukrajiny. Zmíněná kvalifikační skupina byla odložena z dubna na květen kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině.

Do České republiky se vrcholný turnaj mistrovství Evropy vrací po 5 letech. V roce 2017 se v Plzni, Příbrami, Domažlicích a Přešticích uskutečnil evropský šampionát hráček v kategorii do 17 let, který ovládly hráčky Německa po finálové výhře nad Španělskem po penaltovém rozstřelu.

Český výběr, který trénoval Karel Rada, skončil v základní skupině poslední po prohrách s Francií, Španělskem a Německem. Turnaj ozdobily výborné návštěvy: na zahajovací duel mezi českým týmem a Francií dorazilo v Plzni 10.219 fanoušků.

Na losování mistrovství Evropy U19, které se uskuteční v Ostravě-Vítkovicích 18. května v 10:30 v hotelu Clarion Congress, byly vyhlášeny také mediální akreditace na tomto odkaze.

Zároveň funguje také speciální stránka na webu www.fotbal.cz informující právě o blížícím se šampionátu.