23. 12. 2021

Meziokresní turnaj dívčích výběrů Středočeského kraje vyšel nejvíce dívkám z Příbrami

Hala Milten v Milovicích hostila v sobotu 18.12. 2021 poslední letošní turnaj Meziokresních výběrů dívek, tentokrát kategorie WU14.

Přes řadu problémů způsobené karanténami a za dodržení předepsaných hygienických pravidel se v předvánočním čase na tomto turnaji sešlo nakonec devět okresních výběrů. Týmy byly rozděleny do dvou skupin a posléze proběhly boje o konečné umístění.

Ve skupině „A“ se utkaly výběry OFS Benešov, OFS Kolín, OFS Praha východ, OFS Kutná Hora a OFS Nymburk, ve skupině „B“ pak výběry OFS Beroun, OFS Rakovník, OFS Příbram, OFS Praha západ.

V utkání o 3. místo byla nakonec šťastnější děvčata z výběru OFS Kutná Hora, která ve vyrovnaném zápase porazila výběr OFS Rakovník těsně 3:2. Finále pak patřilo dívkám z OFS Příbram, které přestřílely soupeřky z OFS Praha východ 3:1.

Organizace padla tentokrát na bedra OFS Nymburk, především pak na jejich GTM OFS Romana Myšku. „Z celkem dvanácti okresů SKFS se turnaje zúčastnilo devět, což je určitě super počin. K vidění bylo spousta gólů, pěkných akcí, dramatické koncovky utkání i "penaltový rozstřel".  Holky předváděly velmi slušné výkony a myslím si, že některé z nich časem uvidíme i v krajském výběru SKFS. Jsem přesvědčen, že to, jak jsme s ostatními kolegy GTM OFS nastartovali tento projekt, je krok správným směrem. Rád bych poděkoval všem zúčastněním za to, jak k turnaji přistoupili, a hlavně za předvedené výkony. Věřím, že budeme dále tento projekt rozvíjet v jarní části soutěžního ročníku,“ uvedl.

Turnaj zhodnotil i přítomný krajský GTM Středočeského KFS Milan Kormaník. „Osobně jsem velice rád, že jsme společně s kolegy GTM OFS dokázali v létě nastartovat, mimo dalších projektů týkající se mládežnického fotbalu, i projekt podpory dívčího fotbalu na území kraje a že projekt skutečně běží. Za mne je velmi důležité, že dívky mají možnost v jednotlivých okresech si alespoň dvakrát do měsíce společně zatrénovat. Jednotlivé turnaje pak jsou takovou třešničkou na dortu v rámci této činnosti. Tento projekt chceme dále rozvíjet i v roce 2022,“ dodal.

Meziokresní turnaj dívčích výběrů Středočeského kraje (18.12.2021, Milovice)