9. 10. 2018

Michalka má za sebou další cvičení a rehabilitaci

Další důležité dny strávila Michalka Hlušičková v Centru Hájek, Český ženský fotbal přispívá již šestým rokem na velmi nákladná cvičení a rehabilitace pro již osmiletou slečnu.

Míša se narodila jako zdravá holčička, po očkování ve třetím měsíci života se následně pro ni a její okolí změnilo. Její vývoj se zastavil, ovšem i díky podpoře ženského fotbalu se její stav v rámci možností zlepšuje.

V minulých dnech totiž Michalka opět navštívila Centrum Hájek nedaleko Plzně, kde proběhlo další cvičení a rehabilitace. Díky podpoře ženského fotbalu centrum navštěvuje čtyřikrát až pětkrát ročně. „Tři týdny čtyřikrát ročně je dle mě akorát. Chce to trpělivost, občas přijedou rodiče a myslí si, že za čtrnáct dní děti začnou chodit, ale to není nemožné. Samozřejmě je to drahá záležitost, pojišťovna na léčbu bohužel nepřispívá. Podpora fotbalové asociace je dostačující a doslova bomba,“ sdělil výkonný ředitel Centra Hájek Marcel Šik.


„Už jsme zde jako doma, moc se nám zde líbí, je zde perfektní parta lidí a zázemí se stále zlepšuje,“
uvedla maminka. Michalka má již doma nového psího pomocníka. „Alex je hodný, je to mazel, Míša po něm leze a on je kliďas. Podá botu, přinese plenu, otevře dveře, nejvíce však chce pomáhat, když má na něco chuť,“ pokračovala s úsměvem.

Hned na první pohled si člověk všimne zlepšené chůze. „S pomocí za ruku ujdeme ve městě třeba tři kilometry, zajdeme na nákup, snažíme se vše pěšky, bez vozíku. Všichni jí chválí, je šikovná a snaží se,“ dodala maminka.

„Je vidět, že cvičení má smysl a že investované finance ženským fotbalem mají obrovský smysl. V minulosti byla Míša doslova jako hadrová panenka, po šesti letech je vidět obrovský pokrok, kdy je schopna za ruku chodit sama a tento smysl budeme plnit i nadále,“ svěřil se sekretář ženských soutěží FAČR Zdeněk Mužík.

Centrum Hájek se nadále rozšiřuje. „Pro děti je velký posun vodoléčba, kterou jsme otevírali v květnu 2017. Tato terapie je užitečná a děti velmi baví. V lednu 2018 jsme otevřeli ubytovací část, kde máme možnost maminky z vetší vzdálenosti ubytovat přímo u nás,“ prozradil výkonný ředitel Marcel Šik.

Další tři týdny tedy zase pomohly k lepšímu stavu. „Program Míše staví doktorka a hlavní fyzioterapeut, nicméně pořád se posouvá dál a dál, že se blížím k tomu, že se na své nohy postaví pořádně, což bychom všichni chtěli. Trvá to dlouho, musí se postupně a tělo postupně připravit na jednotlivé fáze pohybu. Každý následující třítýdenní program, který Míša má, je tvořen k vertikalizaci a k té chůzi, aby prostě byla soběstačná, alespoň do té míry, že mamince pomůže, přeci jen, už není nejlehčí,“ dále uvedl Šik.

„Začali jsme zde před šesti lety a pokrok je velmi znát. Tímto bych chtěl poděkovat Marcelovi a celému zařízení Centra Hájek, pro děti dělají velmi záslužnou věc a má to obrovský význam jak pro ně samotné, tak pro rodinu,“ dodal na závěr Zdeněk Mužík.
Fotbalová asociace chystá na 1. prosince v pražských Štěrboholech charitativní halový turnaj na podporu Michalky, kterého se zúčastní prvoligové fotbalistky.

Pokud chcete také malou Michalku podpořit, obraťte se pro bližší informace na sekretáře soutěží žen Zdeňka Mužíka (muzik@fotbal.cz).

Michalka má za sebou další cvičení a rehabilitaci v Centru Hájek

  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml