18. 6. 2018

Mistrovský týden: Pražská „S“ převzala poháry

V uplynulém týdnu došlo na korunovaci mistrů. Pohár za vítězství v lize převzaly dorostenky Sparty, první místo si vybojovaly starší žákyně Slavie, v mladších žákyních zvítězil opět celek z Letné.

 Dorostenky Sparty již několik let v lize dominují, jejich nadvládu přerušilo pouze jednou Slovácko. I v letošním ročníku mladé Sparťanky ukázaly svoji sílu a již s předstihem si zajistily vítězství v lize dorostenek. V úterý si na Strahově navíc poradily s třetí Slavií a po odehraném derby oba celky převzaly z rukou předsedkyně STK Jitky Plochové ocenění za svá umístění. 

Sparťanské dorostenky za dvacet kol odcházely ze hřiště jen dvakrát poražené, v základní čísti je překvapila Dukla, v nadstavbové čísti si pak tři body ze Strahova odvezlo Slovácko. I tak ale Pražanky ovládly soutěž a před druhým Slováckem zvítězily o 17 bodů.  

O titulu ve starších žákyních se rozhodovalo v neděli 17. června na finálovém turnaji na pražském stadionu SK Prosek. Semifinále vyšla lépe Spartě a Slavii, které porazily Slovácko a Lokomotivu Brno. V moravském duelu o třetí příčku pak uspěly Brňanky, finálové klání po remíze 0:0 musely rozhodnout pokutové kopy. V nich byly nakonec úspěšnější fotbalistky v červenobílých dresech a po skóre 7:6 převzala Slavia vítězný pohár.


V kategorii mladších žákyň se rozhodovalo na finálovém turnaji již o den dříve ve Hlinsku. Opět dvě semifinále a následné zápasy o medaile. Do finále se probojovaly Pardubice po výhře 2:0 nad Plzní, ve druhém semifinále se dařilo více Spartě, která porazila 3:1 Lokomotivu Brno. Moravačky následně uspěly v utkání o třetí příčku, když otočily duel s Plzní z 0:2 na 3:2. I ve finále došlo na obrat výsledku, pražská Sparta nad Pardubicemi zvítězila těsně 2:1.

 

foto: Jiří Šlemar, Jan Stibůrek

Mistryně WU18, WU15 a WU13 (vítězné celky dorostenek a žákyň)

  • © Jiří Šlemar
  • © Jan Stibůrek
  • © Jan Stibůrek