18. 8. 2019

Moravské derby pro Lokomotivu, Sparťanky porazily Pardubice

V nedělních zápasech úvodního kola ligy žen se dařilo Lokomotivě Brno, která v moravském derby zvítězila na hřišti Slovácka a Sparta na domácí půdě porazila nováčka z Pardubic 7:0, čtyřikrát se radovala Lucie Martínková.

Nedělní program začal na hlavním stadionu v Uherském Hradišti. V moravském derby šly do vedení domácí fotbalistky, za Slovácko se z pokutového kopu trefila Janíková. Zanedlouho ovšem bylo srovnáno, Lokomotiva Brno se radovala díky Slovence Dianiškové. O výhře brněnského celku chvilku po přestávce rozhodla její krajanka Mazúchová a Lokomotiva si odvezla tři body.

1.FC Slovácko – Lokomotiva Brno H.H. 1:2 (1:1)
Branky:
19. Janíková (pen.) – 24. Dianišková, 52. Mazúchová

Nováčka z Pardubic nečekal lehký vstup do nejvyšší soutěže, v prvním kole zamířily Východočešky na půdu mistra Sparty Praha. Pražanky měly od úvodu velkou převahu a hned v sedmé minutě otevřela trochu šťastně Lucie Martínková. „Plnily jsme pokyny trenéra, byly jsme aktivní na míči a dařilo se nám presovat hned od úvodu. Brzo jsme vstřelily gól, hrály po stranách a posílaly centry před branku,“ řekla střelkyně úvodní branky.

Další šance však Sparta nedokázala proměnit, i díky dobře chytající brankářce Maršíkové. Na její vrub sice šla druhá branka, ale i nadále držela příznivý výsledek pro nováčka. „Musíme ještě potrénovat koncovku, ale jsme spokojené. Asi jsme byly hodně natěšené a přemotivované, Chce to větší klid a koncentraci v koncovce,“ řekla dále Lucie Martínková.

Domácí útočnice ještě za stavu 1:0 odvolala rohový kop, který byl nařízen proti soupeři. „My to máme takto jasně v kabině nastavené a uznáváme fair-play, ať je to zápas proti Pardubicím nebo proti jinému soupeři,“ svěřila se.

Do přestávky se ještě radovala nová posila Baucomová, ve druhém poločase se radovala z gólu Irena Martínková, Lucie pak oslavila třetí i čtvrtou trefu v utkání. „Nejsme tady jako jednotlivci, ale jsme jeden tým. Plnily jsme pokyny, z toho vyplynuly naše šance a vstřelené branky. Tedy je to zásluha celého týmu,“ pochválila spoluhráčky. Na konečných 7:0 pro Spartu pak v závěru upravila Odehnalová.

Za týden čeká Spartu na domácím hřišti derby proti Slavii. „Chceme se prezentovat naší hrou, zdravou agresivitou a kombinačním fotbalem. Derby je vždy vyhecované, napjaté, je to adrenalin. Na to se těšíme, to mě baví a pro tyto zápasy fotbal hrajeme,“ dodala čtyřgólové střelkyně Lucie Martínková

AC Sparta Praha – FK Pardubice 7:0 (3:0)
Branky:
7., 19., 71. a 81. Martínková L., 30. Baucomová, 60. Martínková I., 89. Odehnalová