11. 9. 2021

Moravské derby pro Slovácko, Lokomotivě nedalo šanci

Páteční předehrávka pátého kola nejvyšší soutěže žen patřila fotbalistkám Slovácka, které v moravském derby porazily brněnskou Lokomotivu 4:0.

Na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti začaly lépe domácí fotbalistky. Střelecky byla aktivní Michaela Dubcová, ale z trestného kopu brankářku Havlíčkovou nepřekonala, další její rána skončila na brankou. Skóre utkání tak otevřela v 29. minutě Polášková, která místo přihrávky nakonec zvolila střela a rozvlnila síť. Střelkyně branky mohla přidat za pár minut další zásah, ale z dorážky nemířila přesně. Svá mířidla v dalším pokusu neměla seřízena Michaela Dubcová, ovšem její chvilky v utkání měly teprve přijít. Před přestávkou totiž zastavila střelu Janků hostující Mazúchová rukou a nařízený pokutový kop proměnila právě Michaela Dubcová.

V úvodu druhé půle nejdříve domácí Ohlídalová hlavou minula těsně branku, ale spíše se hrálo na polovině Slovácka. Fotbalistky Lokomotivy se ale výraznější šance nedostaly. A tak udeřily opět domácí hráčky, přesněji Michaela Dubcová, která chytře přehodila brankářku Lokomotivy a bylo to 3:0. Největší šanci Brňanek zlikvidovala brankářka Škrabalová, která konečky prstů vytáhla pokus Haklové mimo tyče. V 77. minutě ještě měla zajímavou příležitost domácí Příkaská, ale pod nohy se jí vrhla Havlíčková. Konečnou podobu výsledku však dala hráčka utkání Michaela Dubcová, která v předposlední minutě uzavřela svým třetím gólem brankový účet utkání na 4:0.

Střelkyně hattricku byla po utkání velmi spokojená. „Super počasí, atmosféra, osvětlení, takto večer jsme hrály v lize poprvé a myslím, že se nám zápas povedl. 4:0 je jasný výsledek. Samozřejmě vždy je co zlepšovat, byly tam pasáže, kdy jsme mohly nějaké situace zahrát lépe, ale určitě celkově super výkon a super výsledek,“ hodnotila moravské derby Michaela Dubcová.

„Utkání hodnotím negativně, byly jsme daleko od hráček, vůbec je nedostupovaly a bylo to dnes špatné. Žádná střela nebyla, nedostávaly jsme se do koncovky a v prvním poločase jsme snad neměly ani rohový kop. Po přestávce jsme to už trochu zlepšily, ale nevím, co bych více řekla,“ sdělila smutně nejlepší střelkyně ligy Lucie Lišková, která se nedokázala na Slovácku prosadit.

1.FC Slovácko – Lokomotiva Brno H.H. 4:0 (2:0)