28. 9. 2020

Mrázová hattrickem zajistila Plzni první body sezony

Až do pátého kola čekaly fotbalistky Plzně na zisk prvních bodů sezony, po reprezentační přestávce porazily Duklu 4:1. Sparta zvítězila v Pardubicích, Slavia si poradila se Slováckem a Lokomotiva Brno otočila utkání v Liberci.

Hráčkám Viktorie Plzeň se v letošní sezoně zatím příliš nedaří a před pátým kolem jim patřilo poslední místo bez zisku bodu. V neděli však zajížděly na pražskou Julisku, kde je čekala Dukla. Pražanky poslala do vedení Dvorská, proti navýšení skóre byla proti Hrobské brankářka Holíková.

Ovšem zanedlouho vyrovnala Mrázová, dalším zásahem pro domácí tým bylo jistě i zranění Kopčové, která musel střídat. Před přestávkou mohla otočit skóre Beštová, ale na Kubíková byla v brance Dukly proti. Stav utkání se neměnil ani po nebezpečné hlavičce domácí Strnadelové, Holíková předvedla další skvělý zákrok.

Po změně stran se hrálo více před brankou Dukly a tlak Západočešek sílil. Po hodině hry přišel rozhodující úder. Nejdříve přesně mířila Polcarová a téměř vzápětí přidala další branku Mrázová. Pražanky se k nebezpečným akcím dostaly až v poslední čtvrtině utkání, ale výborně chytající Holíkovou již překonat nedokázaly.

Navíc chvilku před koncem přidala česká reprezentantka Mrázová svou třetí branku v utkání a Plzeň tak mohla slavit zisk prvních tří bodů v sezoně. „Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že už musíme zlomit sérii porážek. Inkasovaný gól nás tentokráte nepoložil, po přestávce jsme byli lepším týmem, hráli jsme s nasazením a zaslouženě přidali krásné branky. Děvčata musím pochválit za přístup,“ hodnotil utkání nový trenér Plzně Daniel Prokop.

FK Dukla Praha – FC Viktoria Plzeň 1:4 (1:1)
20. Dvorská – 30., 62. a 87. Mrázová, 60. Polcarová

Již v sobotu se představily hráčky brněnské Lokomotivy na severu Čech proti Slovanu Liberec. Deštivé počasí poznamenalo stav hrací plochy, a tak šlo spíše o boj. Severočešky šly rychle do vedení, když se radovala Dinh Thanhová. Po změně stran se ovšem dařilo více Moravankám, které díky dvěma slepeným gólům Anny Puškové s Kukučovou otočily skóre a zvítězily 2:1.

FC Slovan Liberec – Lokomotiva Brno H.H. 1:2 (1:0)
2. Dinh Thanhová – 60. Pušková A., 63. Kukučová

V neděli také hostilo Slovácko v Uherském Hradišti Slavii a Pražanky zvítězily 5:1. Po vyrovnanějším úvodu poslala do vedení sešívané Szewieczková a do přestávky přidala druhý přesný zásah Divišová. Ve druhém poločase se radovala po přesné hlavičce Necidová, po chybě v defenzívě přidala čtvrtý zásah Kožárová. Snížení Janků přišlo čtvrt hodiny před koncem, o několik okamžiků později však dala konečnou podobu výsledku opět Kožárová.

1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 1:5 (0:2)
75. Janků – 66. a 80. Kožárová, 28. Szewieczková, 37. Divišová, 54. Necidová

Páté kolo uzavřel pondělní duel Pardubic se Spartou. Pražanky si sváteční den užily a na východě Čech zvítězily 4:1. Již po dvou minutách přesně mířila Pochmanová a mladá reprezentační záložnice se trefila podruhé v 11. minutě. Do přestávky ještě přesně mířila Bertholdová. Hned po změně stran přidala čtvrtý přesný zásah Ringelová, za domácí následně snižovala Novotná. Sparta však přidala v závěrečných minutách další góly. Nejdříve zvýšila patičkou Lucie Martínková, následně svoji třetí branku dala Pochmanová a dalšími dvěma zásahy dovršila hattrick i Martínková, která v nastaveném čase upravila na konečných 1:8

FK Pardubice – AC Sparta Praha 1:8 (0:3)
66. Novotná – 2., 11. a 82. Pochmanová, 78., 85. a 90.+1 Martínková L., 27. Bertholdová, 46. Ringelová