22. 9. 2019

Mrázová zajistila Plzni tři body na Julisce, Slavia zvítězila na Slovácku

Dlouho vyrovnaný duel pátého kola 1. ligy žen rozhodla na Julisce deset minut před koncem hostující Mrázová a Plzeň těsně porazila Duklu, Slavia zvítězila na Slovácku a je stále stoprocentní.

Úvodní příležitost si vytvořila domácí kapitánka Beránková, svoji střelou však v sedmé minutě orazítkovala pouze břevno. Na druhé straně se podobně vedlo plzeňské kapitánce Markelové, která rozezněla horní tyčku po rohovém kopu. „První poločas jsme v úvodu byly lepší, ale později nás Dukla začala přehrávat,“ komentovala hostující Mrázová.

Horní tyčky se míč dotkl i po trestném kopu Dukly, střelu Novotné krotila brankářka Holíková. Do další zajímavé příležitosti se dostávala domácí Houbová, ale místo střely volila přihrávku. V závěru prvního dějství vyslala Beránková povedenou přihrávkou za obranu Houbovou, té však znemožnila koncovku hostující brankářka.

Po změně stran byly Viktoriánky lepším celkem, vytvořily si tlak a i šance. Po rohovém kopu a následné kombinaci však Mrázová mířila pouze do tyče. Do vedení nakonec mohla jít Dukla, ale proti Hladíkové opět úspěšně zasáhla Holíková. „Trenér nás psychicky podpořil, abychom zvedly hlavy a více kombinovaly. Vyšlo to a Duklu jsme přehrávaly,“ uvedla k druhému poločasu Mrázová.

Zanedlouho však napřáhla z trestného kopu Mrázová a povedenou střelou z třiceti metrů poslala Západočešky do vedení. „Jsem ráda, že mi to tam takto padá. Nevěděla jsem, zda to zkusit technicky, ale zaslechla jsem trenéra, tak jsem to vzala silou a od břevna to tam padlo,“ popsala střelkyně vedoucí branky.

Ta ještě v závěru postupovala z pravé strany na branku, její finální přihrávku však vystihla brankářka Dolejšová. Bylo to velmi těžké, jsou to vydřené tři body. „Naštěstí po přestávce jsme se opět zvedly, lépe kombinovaly a jsme rády za tři body,“ konstatovala.

Plzeňská Viktoria si tak na Julisce připsala hubené vítězství 1:0 a poskočila na třetí příčku v tabulce. „Chceme se dostat alespoň do první čtyřky, abychom nedopadly jako loni, kdy nám to nevyšlo a hrály jsem jen o páté místo. Doufáme, že to letos vyjde a popereme se o bronzovou příčku,“ uzavřela Mrázová.

FK Dukla Praha – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka:
80. Mrázová

V posledním utkání víkendu přivítalo Slovácko také na hlavním stadionu Slavii. Pražanky se poprvé prosadily v 27. minutě, když se radovala Divišová. Sešívané do přestávky navýšily vedení, po centru Černé se dostal míč do vlastní branky od Klímové, další zásah si připsala Perssonová a povedenou střelu vyslala Kožárová.

Po změně stran se sice podařilo snížit domácí Saagerové, Slavia však navýšila vedení po přesné trefě Kožárové. Na 6:1 zvyšovala dvacet minut před koncem Szewieczková a stejná hráčka v nastaveném čase uzavřela skóre na 7:1 pro Pražanky. Slavii čeká ve středu v Edenu od 19:30 hodin odvetné utkání Ligy mistryň proti skotským Hibernian.

1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 1:7 (0:4)
Branky:49. Saagerová – 39. a 64. Kožárová, 72. a 90.+1 Szewieczková, 26. Divišová, 33. vlastní, 36. Perssonová.