14. 8. 2019

Na úvod 1. ligy žen vyzve Sparta nováčka z Pardubic, Slavia se střetne s Plzní

O nadcházejícím víkendu startuje nový ročník nejvyšší soutěže žen. Mistrovská Sparta přivítá nováčka z Pardubic, Slavii čeká Plzeň. Liberec poměří síly s Duklou a v moravském derby se střetnou Slovácko s Lokomotivou Brno.

První do sezony vstoupí Slovan Liberec s pražskou Duklou, začátek duelu je naplánován na sobotní 11. hodinu ve Frýdlantu v Čechách. Severočešky jdou do sezony s pozměněným kádrem, nejvíce bude chybět střelkyně Kožárová, která se vrátila z hostování do Slavie. Pražanky se na severu Čech představí pod vedením nového trenéra, kterým se stal před začátkem přípravy Antonio Console.

Druhé sobotní utkání bude patřit Slavii a Viktorii Plzeň. Oba týmy také vedou noví trenéři, sešívané převzal Michal Kolomazník, který přišel z Dukly, Západočešky se připravují pod vedením Eduarda Kubaty. Pražanky budou favoritem tohoto duelu, do Vršovic se například vrátila zmiňovaná útočnice Kožárová, Slavia se dohodla na smlouvě i s testovanou Švédkou Miou Perssonovou. Utkání začne v TC Eden v 16 hodin.

Nedělní program zahájí moravské derby mezi Slováckem a Lokomotivou Brno a i tady půjde o souboj týmů pod vedením nových trenérů. U domácího výběru nově působí Petr Bláha, s hostujícím celkem přijede Jaromír Piták. Duel se odehraje, stejně jako na jaře na závěr základní části, na hlavním stadionu v Uherském Hradišti v neděli od 12:30 hodin.

Úvodní kolo nejvyšší soutěže uzavře duel mistrovské Sparty s nováčkem z Pardubic. Východočešky nečeká lehký vstup do 1. ligy, letenský tým bude velkým favoritem. Spartu sice v létě opustila nejlepší střelkyně soutěže Stašková, která odešla do Juventusu, navíc do madridského Atletica přestoupila Američanka Stromová. Naopak Pražanky přivítaly tři nové zámořské posily, na testech uspěla i Kyperčanka Solomouová. Utkání startuje na Strahově v 16:30 hodin.

1. liga žen – program 1. kola:
17. 8. 11:00  FC Slovan Liberec - FK Dukla Praha (Frýdlant v Čechách)
17. 8. 16:00  SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň (TC Eden)
18. 8. 12:30  1.FC Slovácko - Lokomotiva Brno H.H. (MFS M. Valenty Uherské hradiště)
18. 8. 16:30  AC Sparta Praha - FK Pardubice (TCM Strahov)

Začátek soutěže čeká i dorostenky. V sobotu Hradec Králové poměří síly s plzeňskou Viktorií, odpoledne pak Slovácko přivítá v Knežpoli nováčka FK Teplice. V neděli je nejdříve na programu duel mistrovské Sparty s Pardubicemi, úvodní víkend uzavře utkání Slavie s Lokomotivou Brno.

1. liga dorostenek – program 1. kola:
17. 8. 10:30  FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň (Nový Hradec Králové)
17. 8. 16:00  1.FC Slovácko - FK Teplice (Kněžpole)
18. 8. 14:30  AC Sparta Praha - FK Pardubice (TCM Strahov)
18. 8. 16:00  SK Slavia Praha - Lokomotiva Brno H.H. (TC Eden)