28. 4. 2019

Na úvod nadstavbové části 1. ligy žen se dařilo favoritům

V prvním kole nadstavbové části nejvyšší soutěže žen se dařilo favoritům. Sparťanky porazily Slovácko, Slavia si poradila s Libercem, Plzeň zvítězila nad posledním Hradcem a Dukla remizovala s Lokomotivou.

Vedoucí Sparta si poradila se Slováckem ve velkém stylu, na Strahově Pražanky rozhodly během pár minut. Letenský tým nastřílel čtvrtému celku tabulky nekompromisně dvanáct branek, pětkrát se radovala Stašková, čtyři přesné zásahy přidala Američanka Burkenroadová.

Nadstavbová část však začala třemi sobotními duely. První utkání z horní poloviny tabulky se odehrálo odpoledne na pražském Xaverově, druhá Slavia se střetla s Libercem. Pražanky nechaly zapomenout na poslední vzájemné měření sil a vyhrály jasně 7:0. Třemi góly se na výhře podílela Svitková.

Již dopoledne Dukla přivítala na Proseku brněnskou Lokomotivu a musela dohánět jednobrankové manko. Jihomoravačky šly totiž před přestávkou do vedení, když se z pokutového kopu trefila Andujarová. Po změně stran pak vyrovnala Dvorská a oba celky si body rozdělily. V dalším duelu v boji o sestup hostila Viktoria Plzeň poslední Hradce Králové. Západočešky si připsaly výhru 3:1, a upevnily si pátou příčku.

AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko 12:0 (8:0)
Branky: 6., 9., 34., 39. a 75. Stašková, 2., 20., 38. a 80. Burkenroadová, 46. a 60. Bužková, 41. Mikolajová
Zápis o utkání

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec 7:0 (4:0)
Branky: 40., 67. a 90.+2 Svitková, 1. Bartoňová, 22. Divišová, 43. Dubcová K., 78. Dubcová M.

FK Dukla Praha – Lokomotiva Brno H.H. 1:1 (0:1)
Branky: 76. Dvorská - 38. Andujarová (pen.)

FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 3:1 (2:0)
Branky: 17. Šlajsová, 19. Tauberová , 54. Mášová - 74. Plzáková

1. AC Sparta Praha 15 15 0 0 105:4 45
2. SK Slavia Praha 15 13 0 2 108:7 39
3. FC Slovan Liberec 15 6 2 7 19:35 20
4. 1. FC Slovácko 15 5 1 9 20:58 16