10. 4. 2017

Na závěr prohra WU19 s Anglií

Reprezentaci žen do 19 let čekal v pondělí poslední duel elitní fáze kvalifikace ME, ve kterém svěřenkyně trenéra Vlachovského nestačily na postupující Anglii a skončily ve skupině čtvrté.

Na závěr kvalifikační skupiny nastoupily mladé Češky proti silné Anglii, která si již po dvou utkáních zajistila postup na závěrečný šampionát. Trenér Vlachovský nemohl počítat s vykartovanou kapitánkou Čížkovou, zranění do hry nepustilo Příkaskou a řešil se i zdravotní stav Karasové.

Oslabený český tým dokázal soupeřkám vzdorovat pouze do 18. minuty, kdy se poprvé prosadila Rouse. Češky další minuty prvního dějství nezvládly a do přestávky inkasovaly ještě čtyřikrát. I po přestávce pokračovala převaha Angličanek, které přidaly zásluhou Cross další branku a v závěru na konečných 0:7 upravila Dean.

"Anglie byla po celé utkání lepší, zejména v první půli byla převaha výrazná. Po změně stran jsme se zlepšili a dostali se i k několika závarům před brankou Anglie," napsal z Turecka trenér Petr Vlachovský.