24. 10. 2020

Nedařilo se nám plnit to, na co nás trenéři připravovali

Českým fotbalistkám páteční duel ve Španělsku nevyšel a v kvalifikaci o postup na ME podlehly domácímu týmu 0:4. V úterý se Češky představí v Chomutově proti Ázerbájdžánu.

Smutná po utkání byla obránkyně Petra Vyštejnová „Dostaly jsme hodně rychle gól, i když jsme se připravovaly na to, abychom takové góly nedostaly. Bohužel se nám to nepodařilo a dostaly jsme další branky v prvním poločase,“ uvedla.


Utkání Češkám nevyšlo a soupeřky potvrdily svoji sílu. „Nedařilo se nám bohužel plnit to, na co nás trenéři připravovali. Byly jsme všude druhé v osobních soubojích, které jsme pak nevyhrávaly a běhaly jsme bez balónu. Když už jsme míč získaly, tak jsme o něj rychle přicházely a stálo nás to moc sil. Dopředu jsme se prakticky vůbec nedostaly. I když Španělky nehrály v plné sestavě, tak ukázaly svoji kvalitu, měly rychlost na balónu i bez něj. I když jsme na ně dorážely, tak si nás vyťukaly. Dnes byly jednoznačně lepším soupeřem, než jsme byly my,“ řekla dále Vyštejnová.

Reprezentantky inkasovaly hned v první minutě. „Pokud zápas se Španělkami nechytíte hned od začátku a hned v první minutě dostanete gól, tak jde psychika dolů. Začalo se bortit to, na co jsme se připravovali. Španělky pak jenom dokazovaly to, co o nich víme – výbornou techniku, rychlost na balónu a výborné zakončení. My jsme byli všude pozdě a nedokázali jsme udržet míč a dostat se do kombinace. Přišly zbytečné ztráty a soupeřky byly jasně na koni. Vedly po poločase 3:0 a pro nás bylo hrozně těžké se dál dostávat do zápasu,“ komentoval trenér Karel Rada.

Národní tým nebyl v kompletním složení. „Do druhého poločasu jsme poslali Katku Svitkovou, která je po rekonvalescenci a dostává se do zápasového tempa, bylo to předem domluvené. Také nám chyběla velká bojovnice Lucka Martínková, která podala dobrý výkon proti Polkám,“ uvedl trenér.

Český tým tak odjíždí ze Španělska bez bodu. „Abychom uspěli, museli bychom mít mnohem lepší organizaci hry, mnohem víc běhat. Chtěli jsme hrát presink, ale byli jsme v něm málo důrazní, vystupovali jsme pozdě. Věděli jsme, že nebudeme hrát se Španělkami herně vyrovnanou partii v kombinaci, ony přehrávají kohokoliv na světě, ale my jsme zklamali v tom, na co jsme se připravovali a co jsme si řekli před zápasem,“ dodal trenér Karel Rada.

V sobotu se český národní tým vrací zpět do Chomutova, kde jej v úterý od 17 hodin čeká před kamerami České televize další kvalifikační utkání proti Ázerbájdžánu, který v pátek prohrál v Polsku 0:3.

Program kvalifikace ME 2022
27.10. 17:00 Česká republika – Ázerbájdžán (Chomutov, bez diváků, živě ČT sport)
01.12. Česká republika – Moldavsko

Tabulka - skupina D
1. Španělsko   5   4 1 0 22:1 13
2. Polsko   6   3 2 1 13:2 11
3. Česká republika   6   3 1 2 14:9 10
4. Moldavsko   4   1 0 3 3:22 3
5. Ázerbájdžán   5   0 0 5 1:19 0


Podrobnosti zde (UEFA.com)