30. 8. 2019

Nejlepší fotbalistkou Evropy Lucy Bronzeová

Pravá obránkyně Lyonu a anglické reprezentace Lucy Bronzeová byla při slavnostním losu UEFA Champions League v Monaku vyhlášena nejlepší fotbalistkou Evropy.

Bronzeová dostala více hlasů než její spoluhráčky z Lyonu Ada Hegerbergová a Amandine Henryová, které skončily na druhém a třetím místě. „Přijímám cenu s velkou pokorou, protože jsem před dvěma skvělými fotbalistkami, které znám tak dobře z Lyonu, jsou to výborné kamarádky. Velké díky patří mým spoluhráčkám z reprezentace Anglie, se kterými jsem prožila tak úžasné léto. Bez nich bych tuto cenu nikdy nezískala. To samé platí o Lyonu, vyhrály jsme treble, každá z mých spoluhráček by tu mohla být místo mě,“ okomentovala Bronzeová svůj úspěch.

Bronzeová je první vítězka ankety, která je obránkyní, žádné fotbalistce se zatím nepodařilo vítězství v této prestižní anketě obhájit. V první desítce bylo hned pět hráček Lyonu, který zvítězil v UEFA Lize mistryň počtvrté za sebou. Bronzeová má za sebou fantastickou sezonu, kromě Ligy mistryň vyhrála i francouzskou ligu a pohár, na mistrovství světa postoupila s Anglií do semifinále.

Pořadí na prvních 10 místech:
1 Lucy Bronzeová (Lyon & Anglie) – 88 bodů
2 Ada Hegerberglová (Lyon) – 56 bodů
3 Amandine Henryová (Lyon & Francie) – 44 bodů
4 Vivianne Miedemová (Arsenal & Nizozemí) – 31 bodů
5 Ellen Whitová (Birmingham City, nyní Manchester City & Anglie) – 22 bodů
6 Pernille Harderová (Wolfsburg & Dánsko) – 21 bodů
7 Dzsenifer Marozsánová (Lyon & Německo) – 12 bodů
8 Caroline Graham Hansenová (Wolfsburg, nyní Barcelona & Norsko) – 10 bodů
9= Lieke Martensová (Barcelona & Nizozemí) – 9 bodů
9= Wendie Renardová (Lyon & Francie) – 9 bodů

V anketě hlasují trenéři 12 týmů s nejvyšším koeficientem UEFA a dvacet novinářů ze skupiny ESM. Za Českou republiku v anketě hlasuje reportér UEFA.com Ondřej Zlámal.

foto: UEFA.com