7. 2. 2017

Nominace na UEFA Development Tornament

Reprezentaci žen do 16 let čeká každoroční přípravný turnaj UEFA Development Tournament, ve kterém letos  mladé Češky změří ve Skotsku postupně síly s Islandem, Rakouskem a domácím výběrem.

Trenér Milan Matejka nominoval do Skotska dvacetičlenný kádr.  „Tým je prakticky nabitý ročníkem 2002, většina starších hráček jede na přípravu se sedmnáctkou do Itálie, kterou aktuálně trápí zranění. Naopak ze širšího kádru nás doplní Adéla Machutková,“ uvedl k nominace trenér národního celku.

Na turnaji dostanou šanci všechny hráčky. „Samotná UEFA určuje pro tento turnaj pravidla, kde jsou omezení zatíženosti hráček. Tedy je určeno, kolik minut minimálně musí hráčky odehrát a zároveň kolik maximálně. Jde tedy o to, aby všechny hráčky dostaly příležitost. I když jde o reprezentační akci, nejedná se v první řadě o výsledky, ale o mezinárodní konfrontaci širšího kádru budoucí reprezentace WU17,“ dodal trenér Milan Matejka.

Tým se sejde v Praze v sobotu 18. února v 10:30 hodin. Po obědě čeká svěřenkyně trenéra Matejky první tréninková jednotka, v neděli následně tým odcestuje do skotského Edinburghu. 

NOMINACI českého týmu WU16 na UEFA Development Tournament najdete ZDE.