16. 7. 2021

Nominace WU19 na přípravné utkání s Anglií

Další příprava na domácí EURO 2022 čeká WU19 v Anglii. Svěřenkyně trenéra Jana Navrátila se na ostrovech představí v pátek 30. července.

Mladé reprezentantky se po dlouhé době poprvé sešly v červnu a ve dvou přípravných utkáních dvakrát podlehly Rakousku. Nyní čeká národní tým další těžký soupeř Anglie. „Čeká nás druhý sraz, po covidem zapříčiněné téměř roční pauze a vlastně první sraz v sezoně 2021/22. Do nominace jsme vybrali hráčky ročníku 2003 a 2004, které již převážně byly na úvodním srazu v červnu, kde jsme absolvovali dvě utkání proti Rakousku. Jsme velice rádi, že se podařilo další sraz nachystat a hlavně domluvit pro vzájemné měření sil TOP tým, protože Anglie patři ke špičce v Evropě. Je to určitě tým, který bude aspirovat na postup na EURO,“ uvedl trenér Jan Navrátil.

Česká republika bude za rok pořádat evropský šampionát hráček do 19 let a český tým má tedy účast jistou. Na podzim začíná 1. kolem kvalifikace, které jsou mladé Češky součástí. V říjnu v Portugalsku poměří síly s domácím výběrem, Slovenskem a Španělskem. „Hlavní cíle srazu budou dva. První tvorba nového týmu a vzájemné poznání s nastavením principů a pravidel. A druhý - fotbalový, kde se zaměříme opět na presinkové situace a dále na hru v pokutových územích, jak v obranné, tak i v útočné fázi. Na sraz a hlavně zápas se moc těšíme a věříme, že vše proběhne podle plánu,“ dodal.

Trenér Jan Navrátil nominoval devatenáct hráček a dvě brankářky – kompletní nominaci naleznete zde.

Přípravné utkání WU19
30.7. 12:30 Anglie – Česká republika (Telford, ENG)

Kvalifikace ME 2022, 1. kolo, liga A, skupina A6 (Portugalsko)
19.10. Portugalsko – Česká republika
22.10. Česká republika – Slovensko
25.10. Česká republika – Španělsko