26. 5. 2021

Nominace žen na přípravná utkání s Kanadou a Polskem

České fotbalistky se při červnovém srazu postaví ve Španělsku proti Kanadě a Polsku. Trenér Karel Rada nominoval 21 hráček a tři brankářky.

Národnímu týmu žen začíná příprava na start kvalifikace MS, která se rozběhne hned v září. Svěřenkyně trenéra Karla Rady v červnu zamíří do Španělska, kde je čekají přípravné duely s Kanadou a Polskem. „Jsem velmi rád, že máme možnost hrát s Kanadou, která se řadí mezi světovou špičku. Opět to pro nás bude dobrý zápas, kde můžeme sbírat obrovské zkušenosti. Následně nás čeká Polsko, se kterým jsme hráli v poslední kvalifikaci ME, a také jej považuji za velmi kvalitního soupeře,“ sdělil trenér českého týmu.

Kanada se připravuje na Olympijské hry, s Polskem se český tým utkal v minulém roce dvakrát. „Je to pro nás poslední příprava před vstupem do kvalifikace MS, která pro nás začne v druhé polovině září v Nizozemsku. Opět chceme zapracovat na naší hře, dát zase šanci dalším hráčkám a vyzkoušet různé varianty co se týče postů a sestavy,“ řekl dále.

Trenér Karel Rada nemůže počítat s několika zraněnými hráčkami, ve výběru chybí například Kateřina Svitková, Antonie Stárová, Tereza Szewieczková nebo Kamila Dubcová. Naopak ve výběru po delší odmlce nechybí Lucie Voňková. „Je to samozřejmě škoda, že nebudeme v kompletní, trenér by si vždy přál ideální složení týmu, ale zranění patří k fotbalu, to je prostě realita. Já přeji hráčkám, aby se zapojily v klubech do plné přípravy, mohly trénovat a hrát, začaly soutěž a byly připravené na kvalifikaci. Při každém srazu nás vždy něco podobného potkalo, v poslední době to ovlivňoval i Covid. Naopak, jak jsem říkal, je to šance pro širší kádr, kdy se můžou zapojit další hráčky, které dostanou příležitost,“ dodal trenér žen Karel Rada.

Češky se sejdou 7. června v Praze a přesunou do španělského San Pedra del Pinatar – kompletní nominace zde.

Program přípravných utkání žen (Španělsko):
11.6. 17:00 Kanada – Česká republika (Estadio Cartagonova, Cartagena, ESP)
14.6. 11:00 Česká republika – Polsko (Pinatar Arena, San Pedro del Pinatar, ESP)