30. 10. 2019

Nové logo 1. ligy dorostenek

FAČR dnešním dnem představuje nové logo 1. ligy dorostenek, které zapadá do nedávného rebrandingu ženského fotbalu.

Logo dorostenek

Logo se řídí stejnými pravidly a jednoduchostí, jako tomu bylo u dříve představených variant 1. ligy, 2. ligy a Poháru. Dorostenecké logo odkazuje na fakt, že holky za sebou již mají průpravu a je u nich nastavený směr, jakým se mají rozvíjet. To vyjadřuje symbolická šipka.

Proč rebranding?

Zatímco fotbal představuje jeden z nejsledovanějších sportů současnosti, tak ženskému fotbalu se věnovala zatím jen velmi malá pozornost. Jak ale ukázalo nedávné Mistrovství světa žen a v tuzemsku právě kampaň #holkytaky, tak zájem o ženský fotbal se stále zvedá.

V čem pomohl rebranding?

Teprve s rebrandingem se začala více vnímat komunita kolem ženského fotbalu a některé z hráček se díky tomu staly známějšími, než tomu bylo dosud. Představená loga napomohla k tomu, aby se určila konkrétní identita ženskému fotbalu a každý si pod nimi mohl tento sport ihned připomenout a zařadit.

Doposud značka pracovala se stylizovanou ženskou postavou s míčem - cílem bylo vymanit se z prvoplánových klišé. Nová loga jsou minimalistická, dobře viditelná, díky své jednoduchosti snadno zapamatovatelná a využitelná v digitálu. Jedná se o propracovaný systém, kdy se stejný symbol využívá nejen v mutacích pro první ligu, druhou ligu a pohár, ale nyní i pro dorost a připraveny jsou i varianty i pro nižší věkové kategorie.

Nové logo 1. ligy dorostenek