4. 8. 2022

Odveta WU17 s Bavorskem nevyšla

Mladé Češky do 17 let sehrály druhé přípravné utkání s o rok mladším výběrem Bavorska, po úvodní výhře 3:1 jim však odveta nevyšla a prohrály o čtyři branky.

Bavorky poslala do vedení v 36. minutě Karl a chvilku před přestávkou navýšila vedení Bauer. I po změně stran se radovaly pouze soupeřky. Nejdříve Karl vstřelila druhou branku v utkání a na konečných 0:4 upravila dvacet minut před koncem Zollner.

„Dnes jsme prohráli vysokým rozdílem, ale nutno uznat, že i zaslouženě. Soupeř z Bavorska nás dnes na hřišti předčil prakticky ve všem. Zaostávali jsme v agresivitě, nasazení, technických i taktických dovednostech. Když se to vše sečte, tak ta šance na úspěch je velmi malá. Možná jsme v první půli měl dvě šance a zápas mohl vypadat jinak, ale pokud si promítnu celých devadesát minut, tak soupeř měl šancí několikanásobně více, takže i z pohledu vytvořených šancí byl soupeř lepší. Taková je realita a my s ní budeme muset na dalších srazech pracovat. Uděláme maximum, abychom příště byli lepší ve všech směrech,“ komentoval druhé utkání trenér Miroslav Zbořil.

Na začátku září sehraje reprezentační výběr dívek do 17 let dvě přípravná utkání s Rakouskem. „I přes dnešní prohru musím sraz hodnotit pozitivně. Sraz se konal v době, kdy všechny týmy jsou v plné přípravě před sezonou, takže holky přijely z plného tréninku. Chtěl bych tímto poděkovat klubům, že nám všechny hráčky uvolnily. Díky také hráčkám za to, jak se snažily přenést nové věci z tréninku do zápasu, i když se nám to ne vždy podařilo dle představ, chce to čas. Neděláme z toho tragédii, holky pracovaly na maximum, takže z tohoto pohledu jsme spokojeni, ale jak jsme dnes viděli, je potřeba v tréninku hodně přidat, čeká nás hodně práce. Velké díky patří také všem členům realizačního týmu za dovedenou práci během srazu, byli mi ve všem moc nápomocni a vím, že se na ně mohu spolehnout. Za necelý měsíc nás čeká další sraz, a dvě přípravná utkání s Rakouskem, což bude ostrý test před říjnovou kvalifikací. Budeme pracovat dál tak, abychom tým co nejlépe připravili na blížící se kvalifikaci,“ shrnul první sraz nový trenér českého týmu.

Přípravné utkání

Česko WU17 – Bavorsko WU16 0:4 (0:2)

Branky: 36. a 51. Karl, 42. Bauer, 70. Zollner
ŽK: 53. Zomberová - 38. Schäfer
Sestava ČR: Bryscejnová – Mikulčíková, Poláčková (70. Kloudová), Gaurová (46. Chodurová), Cabalová – Kozáková (46. Jančářová), Kroupová (61. Horešovská), Truksová (46. Vojtěchová) – Zomberová (81. Navrátilová), Lachká (61. Sladká), Vithová