15. 12. 2020

Odvety Slavie a Sparty v Lize mistryň živě na ČT sport

Ve středu čekají na Slavii a Spartu odvetné duely prvního kola vyřazovací části Ligy mistryň, obě utkání můžete sledovat živě na ČT sport.

Slavia před týdnem remizovala na půdě italské Fiorentiny 2:2, odveta ji čeká ve středu v Edenu od 14 hodin. „Eden je náš stadion, kde hrát umíme. Vždy nám pomáhají diváci, ale tentokrát to budeme muset zvládnout bohužel bez nich. Věřím, že nám i tak budou držet palce a fandit z domova a my uděláme vše proto, abychom postoupily," uvedla Veronika Pincová. „Po prvním zápase v Itálii jsme zjistily, kde mají slabiny a jak na ně hrát. Samozřejmě jsou dost silné v útoku, takže víme, na co si dát pozor," dodala opora zadních řad Slavie.

Sparta začínala na domácí půdě a nyní ji čeká odveta v Glasgow. Svěřenkyně trenéra Masaryka zvítězily v Chomutově 2:1 a na Britských ostrovech chtějí potvrdit postup do dalšího kola. Do zápasu jsme byly dobře takticky připravené a bylo jasné, že utkání nebude nic jednoduchého. Glasgow City je zkušený a nasazený soupeř v tomto dvojutkání. Nicméně se nám podařilo plnit pokyny trenéra a vytvořit si několik dobrých brankových situací, dvě z nich jsme proměnily. Ale je to jen první poločas,“ řekla po prvním utkání útočnice letenských Lucie Martínková.

Již v úterý má před sebou odvetu Juventus s Andreou Staškovou. Italský mistr však před týdnem podlehl těsně obhájkyním vítězství z Lyonu. Ve středu se také představí Lucie Voňková v dresu Ajaxu, který bude v Mnichově dotahovat dvoubrankovou ztrátu po prohře 1:3.

Obě utkání českých zástupců můžete sledovat živě na ČT sport. Slavia hostí Fiorentinu od 14 hodin, Sparta se v Glasgow představí od 20 hodin.

Program odvetných utkání:
15.12. 19:00 Lyon – Juventus (první utkání 3:2)
16.12. 14:00 Slavia – Fiorentina 
(2:2, živě ČT sport)
16.12. 18:00 Bayern – Ajax
(3:1)
16.12. 20:00 Glasgow City – Sparta
 (1:2, živě ČT sport)

Kompletní výsledky a program - UEFA.com