21. 11. 2021

Pardubice v poháru udolaly FC Praha až v závěru, Liberec vypadl s Raptors na penalty

O uplynulém víkendu se odehrálo 3. kolo poháru žen FAČR, do kterého se zapojily i prvoligové kluby. Do jarního čtvrtfinále postoupili skoro všichni favorité, Liberec padnul na půdě divizních Prague Raptors po pokutových kopech.

Účastnice 2. ligy FC Praha hostily na Proseku Pardubice a soupeře pořádně potrápily. V prvním poločase poslala do vedení Pražanky kapitánka Zemjánková, až po hodině hry se Pardubicím podařilo vyrovnat díky trefě Ninczové. Odpor domácích pak Východočešky zlomily v závěrečné desetiminutovce, dva slepené góly vstřelily kapitánka Kupková se střídající Kružíkovou, na konečných 1:4 uzavřela Janoušková.

V sobotu také Slovácko zajíždělo do Havířova a o výhře rozhodlo již v prvním poločase. Na výhře 8:1 se podílela čtyřmi přesnými zásahy Michaela Dubcová. V gólově bohatém utkání Prostějova s Lokomotivou Brno se radovaly hostující hráčky. Brňanky zvítězily 7:3, Kukučová mířila přesně pětkrát. Na závěr sobotního programu hostily hráčky Bohemians Duklu a klokanky šly brzo do vedení. Favoritky ale otočily skóre už do přestávky a nakonec zvítězily 5:1.

Neděle začala výhrou Slavie 6:0 na půdě olomoucké Sigmy, po dvou gólech daly Szewieczková s Růžičkovou. Viktoria Plzeň zajížděla do Prahy a ABC Braník porazila 6:1, Sparta si naopak zastřílela v Mostě. Baníku letenské fotbalistky nastřílely 21 gólů, z toho šestkrát střílela přesně Křivská. Program uzavřel duel divizních Prague Raptors s Libercem, ve kterém outsiderky dotáhly dvougólový náskok Severočešek a nakonec senzačně zvítězily po pokutových kopech.

Pohár žen FAČR – výsledky 3. kola
FC Praha - FK Pardubice 1:4 (1:0)
FK Gascontrol Havířov - 1.FC Slovácko 1:8 (0:4)
1. SK Prostějov – Lokomotiova Brno H.H. 3:7 (1:2)
DFK Bohemians 1905 - FK Dukla Praha 1:5 (1:3)
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 0:6 (0:3)
ABC Braník - FC Viktoria Plzeň 1:6 (1:5)
FK Baník Most - Souš - AC Sparta Praha 0:21 (0:11)
Prague Raptors FC - FC Slovan Liberec 2:2 (0:1), 4:1 pen.

Také dorostenky měly na programu pohárová utkání. Ve druhém kole se dařilo brněnské Lokomotivě, Slavii, Spartě a Pardubicím, které tak postoupily mezi čtyři nejlepší celky. Na jaře je tak čekají semifinálové boje.