2. 1. 2019

Pardubicím se dařilo v Německu

Dívčí týmy FK Pardubice se na konci loňského roku úspěšně prezentovaly na halovém turnaji v německém Herriedenu. Mladší žákyně zvítězily, dorostenky a starší žákyně braly bronz.

Mladší žákyně byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin. Pardubice postupně porazily 5:0 SV Mosbach, 4:0 SV Segringen a 2:1 SV 67 Weinberg 2:1. Z první příčky tak postupovaly do semifinále, kde FC Ellwangen zdolaly v poměru 4:0. Po remíze 2:2 ve finále s SV Weinberg rozhodovaly o vítězkách pokutové kopy. Rozhodující proměnila Bělíková a Východočešky se tak mohly radovat z vítězství. Tereza Jedličková navíc byla vyhlášena nejlepší hráčkou.

V kategorii dorostenek WU17 se zúčastnilo 10 týmů, které byly rozděleny také do dvou skupin, Pardubice nasadily do každé skupiny jeden tým. Skupinu A Východočešky ovládly, postupně zvítězily nad SV 67 Weinberg 2:1, FV Löchgau 2:0, Sp.VG Eicha 4:0 a FC Ellwangen 5:3 a do semifinále šly z prvního místa, ve kterém se hráčky FK střetly s druhým týmem ze skupiny B. Tím byl tým děvčat SC Würzburg a nakonec semifinálový duel vyšel lépe soupeřkám, které vítězstvím 3:1 rozhodly o své účasti ve finále. 

Zápas o třetí místo nabídl dramatickou podívanou s dobrým koncem pro hráčky Pardubic. Díky hattricku Denisy Neradové si mladé Češky po výhře 3:2 nad FV Löchgau odvezly do Pardubic bronzové medaile. Druhý tým ve skupině B skončil třetí a v boji o 5. místo podlehl domácímu SV 67 Weinberg 1:3. Celkovým vítězem turnaje se stal bundesligový TSV Crailsheim, který ve finálovém duelu zdolal SC Würzburg 3:1. Denisa Neradová byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje..

Také turnaje starších žákyň se zúčastnilo 10 týmů. Pardubice ve skupině nejdříve porazily 4:0 DJK/BFC Nürnberg a 1:0 TSV Theuern, následně však podlehly 1:3 FC Ellwangen a boje v základní části uzavřely výhrou 3:0 nad SV Mosbach. To znamenalo postup do semifinále z druhého místa, tam však byly úspěšnější domácí hráčky SV 67 Weinberg, která však o postupu do finále rozhodly až na pokutové kopy. Zápas o třetí místo byl po rozpačitém začátku nakonec jednoznačnou záležitostí hráček FK Pardubice, které porazily 5:0 SpVgg Gammesfeld a stejně jako dorostenky obsadily třetí příčku. Zlato nakonec braly domácí fotbalistky, Tereza Holcová byla vyhlášená nejlepší brankařkou.