20. 7. 2021

Pardubické fotbalistky podlehly polskému Medyku Konin

Na závěr prvního týdne přípravy odehrály fotbalistky FK Pardubice přípravné utkání s polským Medikem Konin, kterému podlehly 1:4.

Oproti původnímu plánu, kdy se mělo utkání odehrát na domácí půdě v Rybitví, cestovaly Východočešky do Polska. Do utkání vyslal trenér Ondřej Bačo postupně všech osmnáct hráček, soupeřky však rozhodly duel až v závěru.

Hned v úvodu poslala Medyk do vedení Tamburro, chvilku po přestávce však vyrovnala Hladíková. Polský tým však po další trefě Tamburro a přesných střelách Szydełko s Maskiewicz ze závěru utkání vyhrál 4:1.

„V polském Kłodzku jsme odehráli první zápas nové sezóny. Utkání mělo všechny příznaky prvního přípravného zápasu. V šesté minutě inkasujeme dost lacině po hlavičce z hranice pokutového území. Šance k nám přicházejí od dvacáté minuty, kdy přebíráme otěže utkání. Z vypracovaných šancí se do poločasu ovšem žádná nechytá. Vyrovnáváme až ve 47. minutě Hladíkovou. Poté máme ještě dvě stoprocentní šance, které, jak se později ukázalo, zlomily zápas. Nezvládáme posledních šestnáct minut a Medyk třikrát skóruje. I přes porážku hodnotíme utkání kladně. Byla vidět spousta pozitivních momentů, máme na čem stavět,“ hodnotil první utkání přípravy na webu fkpardubice.cz trenér Ondřej Bačo.