12. 6. 2019

Petra Divišová ukončila reprezentační kariéru

Zkušená česká reprezentantka se rozhodla ze zdravotních důvodů ukončit reprezentační kariéru. Petro, děkujeme za reprezentaci České republiky a přejeme ti úspěch v životě a v pokračující kariéře na klubové úrovni. 

Petra Divišová poslala celému týmu krásnou zprávu, kde vysvětluje, co jí k tomuto rozhodnutí vedlo. „Důvod proč nejsem mezi vámi, je především pro mě logickým fotbalovým krokem a vyplývá z mých stále neustupujících zdravotních problémů. Začarovaný, psychicky a fyzicky náročný kruh, bez dlouhodobého pozitivního východiska. Není to náhlé rozhodnutí, je to dlouhodobé zvažování, přemýšlení a čistě pouze mé rozhodnutí rozloučit se s reprezentační kariérou,“ uvedla.

„Byla jsem doprovázena skvělými hráčkami, od kterých jsem se hodně naučila, každá z Vás jste pro mě byla herní i životní zkušeností a snad i já byla chvilkovým přínosem v týmu i mimo něj. Věřte, že jsem brala v úvahu především Vás, a byla by mi hanba navlékat společně s Vámi národní dres a předstírat, že jsem stoprocentně připravená. Buďme k sobě upřímní, v domácí soutěži se to dá "fyzicky a opticky" obelhat, klubově přizpůsobit režim, ale upravovat harmonogram a narušovat společnou přípravu, by mi nepřišlo vůči Vám všem fér,“ pokračovala.

„Spoustu jsme toho zažili a věřte mi, že to nebylo vůbec jednoduché rozhodnutí, učinit za něčím, co vás takřka celoživotně naplňuje, tlustou čáru. Doufám, že mě v mém rozhodnutí podpoříte a časem pochopíte. Někdy prostě naše srdce potřebuje více času, aby přijalo to, co naše mysl už ví. Vždycky budu stát při Vás, respektovat Vás, fandit Vám a z celého srdce přát úspěch. Bylo mi ctí bojovat s Vámi pro společný úspěch!!! Držím Vám všem palečky a věřím, že teď to vyjde,“ dodala Petra Divišová závěrem.