29. 2. 2020

Plzeň jasně předčila Pardubice, Liberec překvapil Slovácko

Po čtvrteční předehrávce uzavřely v sobotu program 13. kola 1. ligy žen tři sobotní duely. Plzeň doma nedala šanci Pardubicím, Slavia si odvezla tři body z Brna a Liberec těsně zvítězil na Slovácku.

Ve čtvrtek se dařilo Spartě na Dukle (článek zde) a sobotní program nejvyšší soutěže žen zahájily v podobném stylu Plzeňačky. Viktoria přivítala na domácí půdě Pardubice a rychle se ujala vedení, když během osmnácti minut nastřílela hattrick Šlajsová. Ta nakonec napodobila počínání Lucie Martínkové z předehrávky a díky pěti trefám pomohla Západočeškám k vysoké výhře 8:0.

FC Viktoria Plzeň - FK Pardubice 8:0 (5:0)
5., 16., 18., 59. a 65. Šlajsová, 37. Mášová, 43. Mrázová, 88. Mikešová

Po poledni se představila Slavia v Brně a domácí Lokomotiva odolávala favoritkám stejně jako před týdnem se Spartou. Za Pražanky otevřela skóre ve 29. minutě Veselá a zanedlouho navýšila vedení Černá. Po přestávce však snížila domácí Mazúchová, na konečných 3:1 pro Slavii však uzavřela Svitková.

Lokomotiva Brno H.H. - SK Slavia Praha 1:3 (0:2)
63. Mazúchová – 29. Veselá, 36. Černá, 70. Svitková

Na závěr 13. kola hostilo Slovácko v Kroměříži poslední Slovan Liberec. Severočešky však poslala do vedení hned v 6. minutě Kopčová a nakonec to byla jediná branka, která v utkání padla. Za Slovan nastoupily v základní sestavě čerstvé posily sestry Sovákovy, navíc se Liberec odpoutal od poslední příčky, když se bodově dotáhl na Pardubice, Slovácko se i přes prohru představí v nadstavbové části ve skupině o titul.

1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 6. Kopčová