10. 9. 2017

Plzeň veze body z Brna, Slavia vyhrála v Liberci, Slovácko přehrálo Duklu, Sparta dala Hradci čtyři branky

První víkendový den se odehrála v 1. lize žen tři utkání pátého kola. Plzeň zvítězila v Brně, Slavia vysoko porazila Liberec, Slovácko přehrálo Duklu. V neděli dala Sparta Hradci čtyři branky.

Do první příležitosti se dostala v Brně plzeňská Mášová, z úhlu ovšem orazítkovala pouze tyč domácí branky. V 9. minutě protáhla Bednaříkovou z trestného kopu Tauberová, následnou dorážku Karasová nedokázala usměrnit do branky Lokomotivy.

Na druhé straně střílela Svobodová, její pokus vyrazila Vaníčková ke Geniecové, její branka ale pro ofsajd neplatila. A když nesedla střela ani domácí Ducháčkové, radovaly se hostující hráčky. Mrázová se dostala za brněnskou obranu, před brankou našla Mášovou a pro ni již nebylo těžké rozvlnit síť.

Hned po změně mohlo být srovnáno. Ze souboje Ducháčkové s brankářkou Vaníčkovu vypadl ke střídající Vojtkové, ta ale z prvního doteku poslal míč nad odkrytou branku. Navýšit mhla Ivaničová, které ovšem z úhlu zakončovala velmi slabě.

V 56. minutě musela ukázat své umění brankářka Plzně Vaníčková, která zasahovala proti nepříjemné střele Škarpíškové. O chvilku později měla další příležitost Mášová, ale opět zamířila pouze do tyče.

Hostující útočnice se dočkala za dalších deset minut, když její křižná střela rozvlnila síť. Vojtková mohla snížit čtvrthodiny před koncem, ovšem plzeňské brankářka Vaníčková včas vyběhla a zmenšila úhel domácí útočnici. Plzeň si tak připsala výhru 2:0 a veze si z Brna tři body.

Lokomotiva Brna H.H. - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
38. a 69. Mášová
Statistika utkání

Na sever Čech zamířila Slavia a libereckému Slovanu nasázel Pražanky jedenáct branek. Hned o tři trefy se postarala Kožárová, za domácí se trefila Novotná.

FC Slovan Liberec – SK Slavia Praha 1:11 (1:4)
3x Kožárová, 2x Jarchovská, 2x Bartoňová, Pěničková, Divišová, Svitková, Skálová

Ve třetím sobotním utkání zvítězilo Slovácko nad Duklou, domácí hráčky daly soupeřkám šest branek, o čtyři se postaraly sestry Dubcovy.

1.FC Slovácko – FK Dukla Praha 6:0 (3:0)
4. Waltrová, 13. Dubcová M., 23. Dubcová K.

Jediné nedělní utkání skončilo výhrou pražské Sparty, která dala na Strahově poslednímu Hradci Králové čtyři branky. Opět byla hodně vidět Mocová, která si připsala do střelecké tabulky další dva přesné zásahy.