17. 11. 2022

Pohár žen FAČR: Pardubice přešly přes Bohemians

Ve čtvrtek 17. listopadu se odehrálo 2. kolo Poháru žen FAČR, ve kterém se dařilo většině favoritů. Pouze hráčky FC Praha si odvezly vysokou prohru z Českých Budějovic, které nyní čeká Slavia.

Fotbalistky Pardubic, které vedou po podzimu 2. ligy žen byly ve druhém kole proti Bohemians jasným favoritem a také tomu vše nasvědčovalo od úvodních minut. Svěřenkyně trenéra Kamila Kozáka vedly po prvním poločase 5:0, ovšem Pražanky po přestávce zabraly a chvilku před koncem snížily na rozdíl jedné branky. Více už se klokankám ovšem nepodařilo, a tak postupují dál Pardubice, které tak mají před sebou v dalším kole duel se Spartou.

V moravském souboji se v Havířově dařilo více olomoucké Sigmě, Dynamo České Budějovice uštědřilo mladému týmu FC Praho vysokou porážku. Hradec Králové těsně zvítězil v Příbrami a Líšeň si po výhře nad Okříšky zahraje derby s Lokomotivou. Zajímavý duel bude k vidění i ve Zlíně, kam dorazí Slovácko. Prague Raptors znovu čeká duel s prvoligovým soupeřem, po výhře nad Braníkem se opět poměří s plzeňskou Viktorií. Teplice si zajistily postup do 3. kola proti Zlíchovu až v pokutových kopech.

Výsledky 2. kola Poháru žen FAČR 2022/23
FK Gascontrol Havířov - SK Olomouc Sigma 2:6 (0:2)
SK Dynamo České Budějovice - FC Praha 17:0 (9:0)
DFK Bohemians 1905 - FK Pardubice 4:5 (0:5)
FK Viagem Příbram - FC Hradec Králové 0:1 (0:0)
SK Huhtamaki Okříšky - SK Líšeň 0:7 (0:4)
SK Loděnice - FC Trinity Zlín 1:2 (1:2)
Prague Raptors FC - ABC Braník 5:0 (4:0)
FK Zlíchov 1914 - FK Teplice 2:2 (1:0), pen. 2:4

3. kolo – Pohár žen FAČR 2022/23, úřední termín 26. - 27.11.