13. 3. 2023

Pohár žen: Slavia přivítá Plzeň, Sparta zamíří na Slovácko

Pondělní los semifinále Poháru žen FAČR rozhodl o složení závěrečné fáze soutěže. Obhájce vítězství Slavia přivítá Plzeň, druhou dvojici tvoří Slovácko se Spartou.

Losování semifinále Poháru FAČR žen se zhostil bývalý fotbalový reprezentant a trenér Jozef Chovanec. Všechny čtyři postupující týmy byly v jednom osudí a v bojích o postup do finále nakonec uvidíme duely Slovácka se Spartou a Slavie s Viktorií Plzeň.

Pražská Slavia, která obhajuje vítězství v poháru, si zajistila účast mezi nejlepšími čtyřmi celky díky domácí výhře nad Baníkem Ostrava, Viktoria Plzeň porazila Lokomotivu Brno. Sparta zajížděla na půdu libereckého Slovanu a o postupu Pražanek rozhodly až pokutové kopy, Slovácko do semifinále přešlo přes druholigový Hradec Králové.

Semifinále Poháru žen FAČR má úřední termín o prvním dubnovém víkendu, přesné termíny ale budou ještě potvrzeny. Finále je pak naplánováno v termínové listině na víkend 27. - 28. května.

Semifinále Poháru žen FAČR 2022/23

  • 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha
  • SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň


Semifinále poháru čeká také na dorostenky, kde los proběhl již dříve. O postup do finále se mezi sebou střetnou Slovácko s Lokomotivou Brno a v pražském derby Slavia se Spartou.

Semifinále Poháru dorostenek

  • 22. 3. 14:00  1.FC Slovácko - Lokomotiva Brno H.H. (Kunovice – UMT)
  • 22. 3. 18:15  SK Slavia Praha - AC Sparta Praha (Eden – UMT)