30. 3. 2023

Pohár žen: V bojích o finále Slovácko vyzve Spartu a Slavia přivítá Plzeň

Pohár žen FAČR se blíží ke svému vrcholu. První dubnový den se odehrají obě semifinálové klání, Slavia hostí na domácí půdě Plzeň, druhou dvojici tvoří Slovácko se Spartou.

Obě semifinále jsou na programu tuto sobotu 1. dubna od 14 hodin. Slavia jako obhájce vítězství přivítá v Horních Měcholupech plzeňskou Viktorii. Pražanky budou favoritem duelu, jsou na druhém místě prvoligové tabulky a v rámci nejvyšší soutěže porazily Viktoriánky 8:0 a 4:1. Slavia prošla do semifinále po vysokých výhrách nad Českými Budějovicemi a ostravským Baníkem, Plzeň porazila Prague Raptors a Lokomotivu Brno.

Ve stejný čas, tedy v sobotu od 14 hodin, přivítá Slovácko v Kunovicích Spartu. Oba celky spolu hrály před dvěma týdny v rámci třináctého ligového kola a zrodila remíza 1:1. Nyní se týmy střetnou opět v Kunovicích, ovšem na přírodním trávníku. Letenský výběr zvládl o uplynulém víkendu derby se Slavií a poskočil zpět na první místo nejvyšší soutěže žen, Slovácko drží třetí příčku. Spartě v cestě do semifinále stály Pardubice a liberecký Slovan, na severu Čech si Pražanky zajistily postup až v penaltovém rozstřelu. Slovácko v regionálním derby vyřadilo Zlín a následně porazilo druholigový Hradec Králové.

Semifinále Poháru žen FAČR 2022/23

  • 1.4. 14:00  1.FC Slovácko - AC Sparta Praha (Kunovice)
  • 1.4. 14:00  SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň (H.Měcholupy)

foto: Miroslav Vraník / AC Sparta Praha