29. 3. 2019

Pražská „S“ favority semifinále poháru žen

Pohár FAČR žen dospěl do semifinále, v pátek přivítá Sparta na Strahově liberecký Slovan, v sobotu pak poměří síly Slavia s Lokomotivou Brno. Oba pražské celky jsou favoritem na postup.

Sparta se Libercem v probíhající ligové sezóně střela již dvakrát, vždy slavily vítězství fotbalistky z Letné. Výhry 7:0 a 3:0 je tedy stylizují do role favorita, Pražanky navíc vedou ligu žen bez ztráty bodu. Slovan v zimní části posílil kádr, ve svém středu má několik hráček na hostování z pražských „S“ a tabulce je třetí. Severočešky si ve čtvrtfinále poradily s Duklou, Sparta jasně přehrála Viktorii Plzeň. Utkání začíná v pátek od 18:30 hodin na Strahově.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Slavia a Lokomotiva Brno, tedy celky, které se před týdnem střetly v lize. Pražanky zvítězily 2:0 a favoritem jsou i v semifinále poháru. Lokomotiva je s devíti body v nejvyšší soutěži předposlední, Slavia je druhá. Vršovické hráčky za sebou mají náročný program v podobě čtvrtfinále LM, i tak si jistě nechtějí zopakovat loňské vypadnutí ve stejné části soutěže se Slováckem. Druhé semifinále začíná v pražském Edenu v sobotu od 14 hodin.

Pohár FAČR žen – semifinále
29.3. 18:30 AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec (TCM Strahov - UMT)
30.3. 14:00 SK Slavia Praha – Lokomotiva Brno H.H. (Eden - UMT)