16. 2. 2020

Pražská „S“ jdou v poháru do semifinále, Slovácko končí

Ve čtvrtfinále poháru žen FAČR splnila obě pražská „S“ roli favorita a postoupila mezi čtyři nejlepší celky. Slovácko končí, na pokutové kopy si zajistila postup Brněnská Lokomotiva.

Sparťanky se v prvních minutách v Plzni trápily, mimo nebezpečné střely Nepokojové z trestného kopu se do výraznějších šancí nedostaly. Pražanky měly převahu, ale nedokázaly si poradit s pozorně bránícími soupeřkami. Překvapit tak mohla na druhé straně domácí Šlajsová, z úhlu si však na brankářku Vaníčkovou nepřišla.

Až ve 37. minutě dostala do vedení Spartu Lucie Martínková, která napřáhla ke střele z 25 metrů a zamířila přesně k tyči. Do přestávky mohly svěřenkyně trenéra Petera Bartalského navýšit náskok, ovšem Ringelová otřela míč pouze o břevno.

Po změně stran pomohla druhému celku prvoligové tabulky rychlá branka, po centru čerstvé americké posily McDonald se prosadila Křivská. Střelkyně druhé branky se zanedlouho radovala ještě jednou. Čtvrt hodiny před koncem se podruhé v utkání radovala také Lucie Martínková, na konečných 5:0 uzavřela výsledek její sestra Irena.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:5 (0:1)
37. a 75. Martínková L., 48. a 55. Křivská, 85. Martínková I.

Do semifinále prošla i Lokomotiva Brno. Slovácko šlo sice brzo do vedení díky trefě Janíkové, ve 21. minutě však srovnala Lišková. V dalším průběhu již branka v moravském derby nepadala, a tak rozhodovaly pokutové kopy. V nich byly přesnější domácí fotbalistky brněnské Lokomotivy a oslavily tak postup do další fáze soutěže.

Lokomotiva Brno H.H. – 1.FC Slovácko 1:1 (1:1), pen. 3:1
21. Lišková – 4. Janíková

Slávistky v Edenu přivítaly Hradec Králové a druholigovému soupeři nedaly šanci. Na vysoké výhře 11:0 se hattrickem již v prvním poločase podílely Černá se Svitkovou.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 11:0 (9:0)
16., 33. a 41. Černá, 19., 23. a 43. Svitková, 18.  a 72.Veselá, 4. Žemberyová, 37. Persson, 49. Khýrová

Program čtvrtfinále poháru žen FAČR:
12.3. 18:30  FK Dukla Praha - FC Slovan Liberec (Juliska – UMT)

V neděli se odehrála také dvě čtvrtfinále poháru dorostenek. Slavia zvítězila v Teplicích vysoko 8:0, na domácí půdě slavila druholigová Dukla, která porazila plzeňskou Viktorii těsně 2:1.

FK Dukla Praha - Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)
FK Teplice - SK Slavia Praha 0:8 (0:3)